X

پست های ویژه دانشیار

Dr. Majid Aghlmand

توانایی عمومی و ضروری

تو کتاب به کانادا خوش آمدید نوشته:

هویت افرادی که اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به دانشیار ارسال می نمایند، مشخص نیست. این اطلاعات تجربیات شخصی آنها است و جهت کمک و بالابردن اطلاعات دیگر هموطنان در دانشیار منتشر می شود. براساس نظر مدیر دانشیار این اطلاعات بدون ویرایش منتشر می شوند. توجه داشته باشید که صحت اطلاعات ارائه شده توسط دانشیار تایید نمی گردد.

______________________________

توانایی عمومی و ضروری


تو کتاب به کانادا خوش آمدید نوشته:


تو کانادا مهاجران متخصص تا میرسن تمرکز میکنن روی افزایش مهارت های تخصصی و فنی شون. ولی وقتی میرن سراغ کارفرماها خیلی تعجب میکنن از اینکه به دلیل نداشتن سابقه کار کانادایی ریجکت میشن. از اون طرف کارفرماها هم از این موضوع که نیروهای کار مهاجر مهارت های عمومی کار رو ندارن اظهار نارضایتی میکنن. حالا این مهارت های عمومی که انقدر برای کاریابی ضروری هستن چیان؟ اصلا مهارت های عمومی فرقش با مهارت تخصصی و مهارت فنی چیه؟


مهارت های فنی روی توانمندیهای حرفه ای شما تمرکز داره مثل تحصیلات و دوره های مرتبط و آشنایی با نحوه کار با کامپیوتر


مهارت های عمومی، مهارت های فردی و رفتاری و سازمانی شما هستند به این معنی که شما صرف نظر از موقیعت تون توی سازمان با کارفرمایان تون چطور برخورد میکنین؟ آیا شما مهارت انجام کار تیمی دارین؟ آیا شما مدیریت حل مسئله و مشکل میدونین و در شرایط خاص و حاد در محل کار چه عکس العملی نشون میدین؟


مهارت های عمومی شامل طیف گسترده ای از مهارت ها میشن. مانند تفکر انتقادی، نوع نگرش، رهبری، همدلی، اعتماد به نفس، صداقت، دوستی، توانایی پذیرش ریسک، توانایی حل مسئله، توانایی حل تعارض، توانایی پذیرش انتقاد، مدیریت زمان، رهبری و دانش محیط کار. این ویژگی ها مهارت های ضروری ای هستند که در حد مهارت های فنی مهم اند، چراکه حتی اگه بهترین مهندس یا برنامه نویس کانادا هم باشید، اگر قادر به "فروش" ایده هاتون یا در میان گذاشتنشون با همکارانتون نباشید یا نتونین با همکاران تون تحت فشار همکاری کنین، شما پاسخگوی نیازهای بازار کار کانادا نخواهید بود.


حالا چیکار کنیم که این مهارت هامون بهتر بشن؟

 

 • توانایی برقراری ارتباط: مهارت های قوی در ارتباطات شفاهی و کتبی ( انگلیسی یا فرانسه ) برای موفقیت در محل کار بسیار مهم است. مهارت ها و تخصص های دیگر هیچ گاه نمیتواند به طور کامل مورد استفاده قرارگیرد اگر شما قادر به برقراری ارتباط نباشید.

 

 • آگاهی از زبان محلی: این خیلی نکته جالبیه که باید برای موفقیت در کار زبان ویژه و عبارات منطقه ای یا صنعتی که در آن کار می کنید را بلد باشید.

 

 • مهارت ارائه: اگر چه اکثر مردم از انجام سخنرانی و ارائه خیلی بدشون میاد، ولی همه مون هم میدونیم که این یک مهارت مفید در دنیای کسب و کار است که بتونیم یک ارائه رسمی رو در مقابل یک گروه بزرگ انجام بدیم و یا حداقل در مقابل یک گروه کوچک صحبت کنیم. با یادگیری هنر ارائه ، شما اعتماد دیگران را جلب کرده و منبع الهام شون خواهید بود و در نظر همکارانتون به عنوان یک رهبر بالقوه درک می شوید.

 

 •  مکالمه غیر رسمی: برای برقراری راحت ارتباط با همکاران، مهم است که قادر باشیم غیررسمی هم صحبت کنیم، مثلا در مورد ورزش و یا آب و هوا صحبت و یک نگرش صحبت کنیم.

 

 • رهبری و ابتکار عمل: می خواهید مورد توجه قرار بگیرید؟ شما باید ابتکار عمل یا ایده های جدید خودتون رو خوووووب نشون بدین.

 

 •  حل تعارض و مذاکره: کار گروهی، یک جنبه بسیار مهم از کسب و کار در کانادا است. شما خواهید آموخت که برای مدیریت تعارض و مقابله با تفاوت ها و مشکلات به صورت گروهی به بحث و مذاکره بپردازید.

 

 •  پذیرش انتقاد سازنده: یعنی بتونی هرچقدر هم سختته به انتقادات گوش بدی. با این حال، اگر انتقاد سازنده ارائه شده، خوبه که بتونی یک نگرش پذیرا داشته باشی.

 

 • انعطاف پذیری: دنیای کسب و کار به طور مداوم در حال تغییر است، بنابراین شما نیز باید خودتونو با این د نیا وفق بدین. به عنوان یک مشتری تازه در این دنیا، این شما هستین که باید انعطاف پذیر و انطباق پذیر با دنیا باشین.

 

 •  قوانین و مقررات حرفه ای: نکته ای بسیار مهم!!! احترام به قوانین و مقررات حرفه ای یا عدم احترام به قوانین و مقررات حرفه ای یکی از اولین نشانه هایی است که تعیین می کند که آیا شما فرد مناسب برای این کار هستید یا خیر. در محل کار کانادایی، حفظ استانداردهای مربوط به دست دادن، تماس چشمی از موارد بسیار مهم است.


در این خصوص بسیاری از مهارت های عمومی (به عنوان مثال مدیریت زمان، مهارت های سازمانی) دیگر هم وجود دارد، اما مهارت های فوق هستند که تمایل به "فرار" از محیط کار و جامعه جدید رو در تازه واردان به خاطر تفاوت در فرهنگ و زبان ایجاد میکنن.


زندگی با امیده که زندگی شده
موفق باشید

Print
221 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
 • دکتر طالبی

  چاپ مقالات خود را به گروه قوی دانشيار سپردم و خوشبختانه جواب اعتماد عاقلانه ام را گرفتم. گروه دانشيار گروهی بسيار تخصصی و قوی و كاملا امانت دار است.همكاری من برای آينده مستدام است.

 • دکتر خرمدل

  بنده با موسسات زیادی همکاری داشته ام اما تیم دانشیار از لحاظ سرعت پاسخگویی، رعایت امانت و کیفیت علمی در ارائه خدمات بهترین است. دقت نظر شما در رعایت اصولی اخلاقی در نشر مقالات و کتب علمی نیز قابل ستایش است. شما یک تیم حرفه ای و البته قابل اعتماد هستید.

 • دکتر حیدری

  در طول فعالیت در زمینه چاپ کتاب و مقاله، ترجمه و نیز مشاوره در زمینه انتخاب ژورنا‌ل‌ها و چاپ مقالات علمی، با گروه‌های پژوهشی زیادی همکاری داشته ام. براساس تجربه و شناخت، دانشیار را کاملترین، به روزترین، و متعهدترین گروه پژوهشی می‌دانم.

 • دکتر طلایی

  در سال 1391 مقالات خود را به دانشیار سپردیم. مقالات ما در مجلات معتبر آی اس آی چاپ شد. طی این چند سال از خدمات دیگر دانشیار نیز بهره بردیم و همکاری ما تا به امروز ادامه دارد. گروه دانشیار را حرفه ای، صادق، دلسوز و متعهد دیدیم. گروهی که "قابل اعتماد" است.

درباره دانشیار

سال 1390 را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

عضویت در خبرنامه

دی ان ان