X

پست های ویژه دانشیار

راحت ترین راه نوشتن منابع پایان نامه

راحت ترین راه نوشتن منابع پایان نامه

استفاده از گوگل آکادمیک

هنوز هم هستند پژوهشگرانی که شیوه های مختلف استناددهی را از حفظ هستند و به صورت دستی همه استنادها را وارد می کنند. اما وارد کردن استنادها به صورت دستی خیلی زمانبر و سخت است. همچنین اگر اشتباهی در نوشتن آن رخ دهد بی اعتبار می شوند. این مورد در مجلات علمی بسیار مهم است. در مجلات منابع به صورت خودکار بررسی می شوند و در صورتیکه اشتباه کوچکی مانند قرار دادن یا ندادن یک نقطه و یا کما رخ دهد، آن منبع بی اعتبار می شود. (در این مورد می توانید راهنماهای بیشتری در بخش پایان نامه ببینید).

در صورتیکه منابع به صورت اتوماتیک تنظیم شده باشد، تصحیح آن کار بسیار راحتی خواهد بود و می توان تمامی منابع مورد استفاده قرار گرفته را فرمت بندی کرد. بسیار اتفاق افتاده است که مجبور شده ایم تمامی منابع یک پایان نامه و یا مقاله را تنظیم نماییم زیرا هر مجله فرمت خاصی را درخواست می کند. ما این منابع را به صورت خودکار تنظیم می کنیم و هر بار در نرم افزار وورد به راحتی آن را تغییر می دهیم. همچنین در صورتیکه اینکار را به نرم افزار بسپارید اشتباهات انسانی نیز کم می شود. بسیار اتفاق افتاده است که منبعی در درون متن بوده اما در آخر متن نبوده است و یا برعکس. اشتباهاتی نیز در املا نام نویسنده ها وجود داشته است. اشتباهات دیگر نیز به  شماره چاپ، سری و یا محل چاپ مربوط می شود.

برای اینکه در رفرنس نویسی خطا و اشتباهی رخ ندهد آنها را از گوگل اسکولار دریافت نمایید. می توانید آنها را براساس فرمت مورد نیاز کپی پیست کنید و یا فایل مربوط به آنها را دریافت و به صورت دستی در نرم افزار رفرنس نویسی خود وارد کنید.

تصویر زیر راهنمای مربوط به برداشتن منابع از گوگل اسکولار است.

ابتدا به سایت وارد شوید.

منابع پایان نامه را چگونه بنویسیم

 

در صفحه اول به جستجو مقاله بردازید و آن را بیابید.

منابع پایان نامه را چگونه بنویسیم

سپس با کلیک بر روی استناد یک صفحه باز می شود و می توانید فرمت و یا فایل مربوط به آن منبع را دانلود نمایید.

 

منابع پایان نامه را چگونه بنویسیم

 

راهنماهای دیگر را نیز بخوانید این راهنماها به شما کمک می کند در حوزه نگارش پایان نامه خوب عمل کنید و به یک متخصص تبدیل شوید. برای مشاهده راهنماهای دیگر به بخش پایان نامه مراجعه نمایید. 

همچنین راهنماهای مربوط به چاپ مقاله علمی / ISI در این صفحه قرار داده شده است. 

 

موفق باشید،

دکتر مجید عقلمند(مدیر دانشیار)

Print
4847 رتبه بندی این مطلب:
4/0
نظرات بسته شده است.

با تکمیل فرم زیر می توانید درخواست خود را به دانشیار ارسال نمایید. درخواست خود را به صورت کامل بنویسید. همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با دانشیار در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما

درباره دانشیار

سال 1388را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

دی ان ان