X

پست های ویژه دانشیار

چاپ مقاله ISI

راه های ارتباطی با دانشیار

راحت ترین راه نوشتن منابع پایان نامه

راحت ترین راه نوشتن منابع پایان نامه

استفاده از گوگل آکادمیک

هنوز هم هستند پژوهشگرانی که شیوه های مختلف استناددهی را از حفظ هستند و به صورت دستی همه استنادها را وارد می کنند. اما وارد کردن استنادها به صورت دستی خیلی زمانبر و سخت است. همچنین اگر اشتباهی در نوشتن آن رخ دهد بی اعتبار می شوند. این مورد در مجلات علمی بسیار مهم است. در مجلات منابع به صورت خودکار بررسی می شوند و در صورتیکه اشتباه کوچکی مانند قرار دادن یا ندادن یک نقطه و یا کما رخ دهد، آن منبع بی اعتبار می شود. (در این مورد می توانید راهنماهای بیشتری در بخش پایان نامه ببینید).

در صورتیکه منابع به صورت اتوماتیک تنظیم شده باشد، تصحیح آن کار بسیار راحتی خواهد بود و می توان تمامی منابع مورد استفاده قرار گرفته را فرمت بندی کرد. بسیار اتفاق افتاده است که مجبور شده ایم تمامی منابع یک پایان نامه و یا مقاله را تنظیم نماییم زیرا هر مجله فرمت خاصی را درخواست می کند. ما این منابع را به صورت خودکار تنظیم می کنیم و هر بار در نرم افزار وورد به راحتی آن را تغییر می دهیم. همچنین در صورتیکه اینکار را به نرم افزار بسپارید اشتباهات انسانی نیز کم می شود. بسیار اتفاق افتاده است که منبعی در درون متن بوده اما در آخر متن نبوده است و یا برعکس. اشتباهاتی نیز در املا نام نویسنده ها وجود داشته است. اشتباهات دیگر نیز به  شماره چاپ، سری و یا محل چاپ مربوط می شود.

برای اینکه در رفرنس نویسی خطا و اشتباهی رخ ندهد آنها را از گوگل اسکولار دریافت نمایید. می توانید آنها را براساس فرمت مورد نیاز کپی پیست کنید و یا فایل مربوط به آنها را دریافت و به صورت دستی در نرم افزار رفرنس نویسی خود وارد کنید.

تصویر زیر راهنمای مربوط به برداشتن منابع از گوگل اسکولار است.

ابتدا به سایت وارد شوید.

منابع پایان نامه را چگونه بنویسیم

 

در صفحه اول به جستجو مقاله بردازید و آن را بیابید.

منابع پایان نامه را چگونه بنویسیم

سپس با کلیک بر روی استناد یک صفحه باز می شود و می توانید فرمت و یا فایل مربوط به آن منبع را دانلود نمایید.

 

منابع پایان نامه را چگونه بنویسیم

 

راهنماهای دیگر را نیز بخوانید این راهنماها به شما کمک می کند در حوزه نگارش پایان نامه خوب عمل کنید و به یک متخصص تبدیل شوید. برای مشاهده راهنماهای دیگر به بخش پایان نامه مراجعه نمایید. 

همچنین راهنماهای مربوط به چاپ مقاله علمی / ISI در این صفحه قرار داده شده است. 

 

موفق باشید،

دکتر مجید عقلمند(مدیر دانشیار)

Print
1486 رتبه بندی این مطلب:
5/0
دی ان ان