X

پست های ویژه دانشیار

راحت ترین راه نوشتن منابع پایان نامه

راحت ترین راه نوشتن منابع پایان نامه

استفاده از گوگل آکادمیک

هنوز هم هستند پژوهشگرانی که شیوه های مختلف استناددهی را از حفظ هستند و به صورت دستی همه استنادها را وارد می کنند. اما وارد کردن استنادها به صورت دستی خیلی زمانبر و سخت است. همچنین اگر اشتباهی در نوشتن آن رخ دهد بی اعتبار می شوند. این مورد در مجلات علمی بسیار مهم است. در مجلات منابع به صورت خودکار بررسی می شوند و در صورتیکه اشتباه کوچکی مانند قرار دادن یا ندادن یک نقطه و یا کما رخ دهد، آن منبع بی اعتبار می شود. (در این مورد می توانید راهنماهای بیشتری در بخش پایان نامه ببینید).

در صورتیکه منابع به صورت اتوماتیک تنظیم شده باشد، تصحیح آن کار بسیار راحتی خواهد بود و می توان تمامی منابع مورد استفاده قرار گرفته را فرمت بندی کرد. بسیار اتفاق افتاده است که مجبور شده ایم تمامی منابع یک پایان نامه و یا مقاله را تنظیم نماییم زیرا هر مجله فرمت خاصی را درخواست می کند. ما این منابع را به صورت خودکار تنظیم می کنیم و هر بار در نرم افزار وورد به راحتی آن را تغییر می دهیم. همچنین در صورتیکه اینکار را به نرم افزار بسپارید اشتباهات انسانی نیز کم می شود. بسیار اتفاق افتاده است که منبعی در درون متن بوده اما در آخر متن نبوده است و یا برعکس. اشتباهاتی نیز در املا نام نویسنده ها وجود داشته است. اشتباهات دیگر نیز به  شماره چاپ، سری و یا محل چاپ مربوط می شود.

برای اینکه در رفرنس نویسی خطا و اشتباهی رخ ندهد آنها را از گوگل اسکولار دریافت نمایید. می توانید آنها را براساس فرمت مورد نیاز کپی پیست کنید و یا فایل مربوط به آنها را دریافت و به صورت دستی در نرم افزار رفرنس نویسی خود وارد کنید.

تصویر زیر راهنمای مربوط به برداشتن منابع از گوگل اسکولار است.

ابتدا به سایت وارد شوید.

منابع پایان نامه را چگونه بنویسیم

 

در صفحه اول به جستجو مقاله بردازید و آن را بیابید.

منابع پایان نامه را چگونه بنویسیم

سپس با کلیک بر روی استناد یک صفحه باز می شود و می توانید فرمت و یا فایل مربوط به آن منبع را دانلود نمایید.

 

منابع پایان نامه را چگونه بنویسیم

 

راهنماهای دیگر را نیز بخوانید این راهنماها به شما کمک می کند در حوزه نگارش پایان نامه خوب عمل کنید و به یک متخصص تبدیل شوید. برای مشاهده راهنماهای دیگر به بخش پایان نامه مراجعه نمایید. 

همچنین راهنماهای مربوط به چاپ مقاله علمی / ISI در این صفحه قرار داده شده است. 

 

موفق باشید،

دکتر مجید عقلمند(مدیر دانشیار)

Print
115 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 • دکتر طالبی

  چاپ مقالات خود را به گروه قوی دانشيار سپردم و خوشبختانه جواب اعتماد عاقلانه ام را گرفتم. گروه دانشيار گروهی بسيار تخصصی و قوی و كاملا امانت دار است.همكاری من برای آينده مستدام است.

 • دکتر خرمدل

  بنده با موسسات زیادی همکاری داشته ام اما تیم دانشیار از لحاظ سرعت پاسخگویی، رعایت امانت و کیفیت علمی در ارائه خدمات بهترین است. دقت نظر شما در رعایت اصولی اخلاقی در نشر مقالات و کتب علمی نیز قابل ستایش است. شما یک تیم حرفه ای و البته قابل اعتماد هستید.

 • دکتر حیدری

  در طول فعالیت در زمینه چاپ کتاب و مقاله، ترجمه و نیز مشاوره در زمینه انتخاب ژورنا‌ل‌ها و چاپ مقالات علمی، با گروه‌های پژوهشی زیادی همکاری داشته ام. براساس تجربه و شناخت، دانشیار را کاملترین، به روزترین، و متعهدترین گروه پژوهشی می‌دانم.

 • دکتر طلایی

  در سال 1391 مقالات خود را به دانشیار سپردیم. مقالات ما در مجلات معتبر آی اس آی چاپ شد. طی این چند سال از خدمات دیگر دانشیار نیز بهره بردیم و همکاری ما تا به امروز ادامه دارد. گروه دانشیار را حرفه ای، صادق، دلسوز و متعهد دیدیم. گروهی که "قابل اعتماد" است.

درباره دانشیار

سال 1390 را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

عضویت در خبرنامه

دی ان ان