X

پست های ویژه دانشیار

موضوعات جدید برای پایان نامه های فوق لیسانس و دکتری

موضوعات جدید برای پایان نامه های فوق لیسانس و دکتری

هر گونه موضوعی که برای پایان نامه فوق لیسانس و یا دکتری انتخاب می شود، درنهایت باید به یک مقاله علمی ختم شود. در غیر این صورت دانشجو فاقد مهارت لازم جهت انجام تحقیق علمی محسوب می گردد. نتایج زحمات او نیز بی ارزش تلقی خواهد شد.

برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر جهان باید روش انجام تحقیق را بلد باشید. تنها راه نشان دادن این نیز انجام تحقیقات و انتشار نتایج در بهترین مجلات دنیا است.

در مقطع فوق لیسانس به دنبال موضوعی باشید که بتوانید در مرحله دکتری نیز آن ادامه دهید. همچنین موضوع انتخابی باید جدید و تحقیقی که انجام می دهید دارای نوآوری باشد.

نتایج هر گونه تحقیقی باید در مجلات معتبر جهان چاپ شود. بهترین مجلات ISI هستند و در سایت دانشیار نیز قرار داده شده اند. اگر می خواهید موضوعی را انتخاب کنید به این مورد توجه نمایید که نتایج تحقیقات شما باید در مجلات ISI چاپ شود. بنابراین برای اینکه موضوع جدیدی را انتخاب کرده باشید باید جدیدترین موضوعات را بررسی کنید و این تنها با خواندن مقالات منتشر شده در مجلات ISI ممکن است. هر مجله هر ماه شماره جدیدی منتشر می کند و در این شماره حدودا 20 تا 80 مقاله چاپ می شود. شما می توانید با بررسی چند مجله لیستی از موضوعات خوب که توانایی انجامش را نیز دارید برگزینید.

همیشه با استاد راهنما مشورت کنید. زیرا استاد راهنما است که موفقیت شما را تضمین می کند.

در این راه قبل از هر کار رزومه استاد مورد نظر را بررسی نمایید. پیشنهاد من این است که با شاگردهای دیگر استاد نیز صحبت کنید و میزان همکاری و زمانی را که استاد برای دانشجویان میگذارد بررسی کنید. همچنین بسیار مهم است که استاد راهنما در سه سال اخر فعالیت علمی خود حداقل 1 مقاله در مجلات ISI به چاپ رسانده باشند. اگر استاد انتخابی شما مقاله ای ندارند پس نمی توان انتظار داشت که تحقیق شما نیز به مقاله ISI ختم شود.

 

راهنماهای دیگر را نیز بخوانید این راهنماها به شما کمک می کند در حوزه نگارش پایان نامه خوب عمل کنید و به یک متخصص تبدیل شوید. برای مشاهده راهنماهای دیگر به بخش پایان نامه مراجعه نمایید. 

همچنین راهنماهای مربوط به چاپ مقاله علمی / ISI در این صفحه قرار داده شده است. 

نویسنده: دکتر مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

Print
13125 رتبه بندی این مطلب:
3/7
نظرات بسته شده است.

با تکمیل فرم زیر می توانید درخواست خود را به دانشیار ارسال نمایید. درخواست خود را به صورت کامل بنویسید. همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با دانشیار در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما

درباره دانشیار

سال 1388را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

دی ان ان