X

پست های ویژه دانشیار

چاپ مقاله ISI در دانشیار

 

مسیر خدماتی دانشیار در چاپ مقالات علمی / ISI
شیوه جستجوی مقالات جدید

شیوه جستجوی مقالات جدید

جدیدترین مقالات، مقالاتی هستند که طی 5 سال گذشته چاپ شده باشند. یعنی اگر مقاله ای طی 5 سل قبل چاپ شده باشد، می تواند جدید و خوب باشد و چنین مقاله ای قابل الگوبرداری و استناد است. البته در بعضی از رشته ها، جدیدترین مقالات آنهایی هستند که طی یک سال گذشته چاپ شده باشند؛ مانند رشته های پزشکی و علوم کامپیوتر.

رشته من ژئوتکنیک است و می توانم بگویم جدیدترین مقالات می توانند طی 5 تا 7 سال گذشته به چاپ رسیده باشد. البته خیلی از این مقالات دیگر جدید نیستند و موضوع آنها قدیمی شده است اما مقالاتی نیز وجود دارند که خیلی قوی هستند و سال ها به عنوان تحقیق نوآور و جدید باقی می مانند و منبع و تکیه تحقیقات بسیاری می شوند. مانند مقالات پروفسور فازی که شروع یک حرکت محسوب می شوند. 

سایت های بسیاری برای یافتن مقالات وجود دارد. البته قبل از اینکه سایت ها را توضیح دهم پیشنهاد می کنم وب سایت دانشیار را درخصوص یافتن مجلات معتبر رشته خود مورد جستجو قرار دهید. ابتدا سعی کنید مجلات رشته خود را پیدا کنید و به جای مقاله ها، مجلات را دنبال کنید. 

بهترین سایت برای بررسی مقالات وب سایت ساینس دیرکت  www.sciencedirect.com است که زیر نظر انتشارات الزویر فعالیت دارد و مقالاتی که توسط این انتشارات چاپ می شود را نمایه می کند. به گونه ای فروش مقالات این انتشارات را برعهده دارد.

سایت معروف دیگر مربوط به انتشارات اسپرینگر است. این سایت تمامی مقالات و کتاب ها را بر روی وبسایت خود به آدرس https://link.springer.com قرار می دهد.

وبسایت بعدی انتشارات تیلور و فرنسیس است. که مجلات بسیار خوبی دارد و از آدرس www.tandfonline.com در دسترس است.

وب سایت www.webofscience.com  و www.scopus.com  نیز پایگاه های جستجو هستند و هر دو بهترین مجلات دنیا را در خود نمایه می کنند.

 

 

راهنماهای دیگر را نیز بخوانید این راهنماها به شما کمک می کند در حوزه نگارش پایان نامه خوب عمل کنید و به یک متخصص تبدیل شوید. برای مشاهده راهنماهای دیگر به بخش پایان نامه مراجعه نمایید. 

همچنین راهنماهای مربوط به چاپ مقاله علمی / ISI در این صفحه قرار داده شده است. 

این لیست به مرور تکمیل می شود.

Print
164 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

درباره دانشیار

سال 1390 را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

عضویت در خبرنامه

دی ان ان