X

پست های ویژه دانشیار

چاپ مقاله ISI در دانشیار

 

نحوه بررسی درخواست؛ "تغيير در فهرست نويسندگان مقاله / کتاب"

نحوه بررسی درخواست؛ "تغيير در فهرست نويسندگان مقاله / کتاب"

نویسنده: مجید عقلمند

 

قبل از اینکه خود را به عنوان یک محقق و پژوهشگر معرفی کنید باید به تمامی قوانین و مقررات علمی آگاهی یابید. زمانی که خود را یک پژوهشگر معرفی می کنید نمی توانید بهانه ای برای ندانستن و آگاه نبودن بیاورید. در بعضی از موارد اساتید بزرگ ما درخصوص چاپ مقاله خطایی انجام می دهند و خطای مرتکب شده را به گردن دانشجویان می اندازند و خود را تبرئه می کنند. اما از دید جامعه علمی (حرفه ای) همه مسئولیت ها برعهده استاد است و این خطایی است که نمی توان از آن گذشت.

یکی از مواردی که اخیرا بسیار با آن برخورد دارم مربوط به تغییر فهرست نویسندگان مقاله است. نویسندگانی که می خواهند درخواستی مبنی بر تغییر فهرست نویسندگان به مجله ارسال نمایند و نمی دانند که متن درخواست آنها باید به چه صورت تنظیم شود. و یا اینکه روند بررسی چنین درخواستی در دفتر مجله چگونه است؟

در هفته گذشته در تهیه فلوچارت های مدیریتی یک مجله مشارکت داشتم. این فلوچارت ها توسط کمیته ی اخلاق نشر (COPE) ارائه شده است و راهنمای سردبیران است. تقریبا تمامی مجلات معتبر جهان از قوانین، مقرارت و دستورالعمل های این کمیته پیروی می کنند. مواردی را که مربوط به بررسی "درخواست تغییر فهرست نویسندگان" است، در زیر قرار می دهم تا پژوهشگران از روند بررسی چنین درخواستی اطلاع یابند.

نویسنده مسئول، قبل از انتشار مقاله تقاضا می کند نام یک نویسنده دیگر به فهرست نویسندگان اضافه شود
نویسنده مسئول، قبل از انتشار مقاله تقاضا می کند نام یک نویسنده حذف شود
نویسنده مسئول، بعد از انتشار مقاله تقاضا می کند نام یک نویسنده اضافه شود
نویسنده مسئول، پس از انتشار مقاله تقاضا می کند نام یک نویسنده حذف شود

 

تصویر 1: نویسنده مسئول، قبل از انتشار مقاله تقاضا می کند نام یک نویسنده دیگر به فهرست نویسندگان اضافه شود

 

تصویر 2: نویسنده مسئول، قبل از انتشار مقاله تقاضا می کند نام یک نویسنده حذف شود

 

تصویر 3: نویسنده مسئول، بعد از انتشار مقاله تقاضا می کند نام یک نویسنده اضافه شود

 

تصویر 4: نویسنده مسئول، پس از انتشار مقاله تقاضا می کند نام یک نویسنده حذف شود

 

نویسنده: مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

 

 

Print
4191 رتبه بندی این مطلب:
4/0

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

درباره دانشیار

سال 1388را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

عضویت در خبرنامه

دی ان ان