X

پست های ویژه دانشیار

مقاله ISI روش اختلاط عمیق خاک

مقاله ISI روش اختلاط عمیق خاک

مقاله حاضر در پایگاه WOS موسسه ISI نمایه شده است.

در صورتیکه پژوهشگران به این مقاله استناد دهند، اعتبار مقاله آنها بدلیل استناددهی به یک مقاله ISI معتبر افزایش پیدا می کند.

فایل اصلی این مقاله از قسمت "فایل ها برای دانلود" در پایین همین صفحه به صورت رایگان قابل دریافت است.

بخش منابع در مجلات ISI به صورت خودکار بررسی می شود. به همین خاطر در استناددهی به این مقاله به شیوه صحیح آن که در این صفحه قرار داده شده است، توجه نمایید.


عنوان مقاله: 

طراحی مدل آزمایشگاهی برای روش اختلاط عمیق خاک

چکیده:

یکی از بحرانی ترین مشکلات در بخش ساخت و ساز، ظرفیت ناکافی باربری زیر خاک است. برای حل این مشکل از روش های مختلف اصلاح خاک استفاده می شود. بهسازی خاک به عنوان بهبود خصوصیات خاک به حد مطلوب با استفاده از روش های مختلف زمانی که خاک برای بارهای روبنایی مناسب نیست، تعریف می شود. انواع مختلفی از روش‌های بهسازی خاک وجود دارد که کاربرد آن‌ها به محل ساخت، ویژگی‌های خاک، منطقه زلزله، زمان کاربرد و هزینه بستگی دارد. یکی از روش های پرکاربرد اخیراً روش اختلاط عمیق خاک است. در این مطالعه، ابتدا یک دستگاه اختلاط خاک عمیق در مقیاس آزمایشگاهی توسعه داده شد. پس از آن، اثرات فشار تزریق، زمان اختلاط و پارامترهای دوز بر روی کاربرد بررسی می‌شود. ستون های اختلاط عمیق خاک با استفاده از فشارهای تزریق، زمان اختلاط و دوزهای مختلف تهیه می شوند و سپس تحت آزمایش فشرده سازی نامحدود قرار می گیرند. نتایج نشان می دهد که اثرات فشار تزریق، دوز سیمان و زمان اختلاط بر مقاومت فشاری نامحدود نمونه های اختلاط عمیق خاک بر اساس خواص اولیه خاک متفاوت است.

مقاله ISI در مهندسی عمران ژئوتکنیک

عنوان انگلیسی:

Laboratory Model Design for Deep Soil Mixing Method

عنوان مجله

Advances in Civil and Architectural Engineering

شیوه استناددهی:

Onur, M. İ., Bıçakcı, M., Kardoğan, P. S. Ö., Erdağ, A., & Aghlmand, M. (2022). LABORATORY MODEL DESIGN FOR DEEP SOIL MIXING METHOD. Advances in Civil and Architectural Engineering, 13(24), 59-69.

Print
766 رتبه بندی این مطلب:
2/5
نظرات بسته شده است.

با تکمیل فرم زیر می توانید درخواست خود را به دانشیار ارسال نمایید. درخواست خود را به صورت کامل بنویسید. همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با دانشیار در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما

درباره دانشیار

سال 1388را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

دی ان ان