X

پست های ویژه دانشیار

چاپ مقاله ISI

مقاله علمی باید چند کلمه داشته باشد

مقاله علمی باید چند کلمه داشته باشد

در بسیاری از مجلات علمی محدودیت هایی درخصوص تعداد کلمات و تعداد صفحات مقاله وجود دارد. همچنین در برخی از مجلات تعداد جدول ها و شکل ها نیز جزء مواردی هستند که سردبیر و دفتر مجله محدودیت هایی برای آنها بیان نموده اند. 

معمولا پیشنهاد می شود که قبل از نگارش مقاله، مجله مورد نظری که قرار است مقاله خود را به آن بفرستید را انتخاب نمایید. راهنمای نویسندگان را بخوانید و مقاله را براساس راهنمای منتشر شده توسط آن مجله بنویسید. 

همچنین می توانید چند مقاله را نیز دانلود نموده و مورد بررسی قرار دهید. اینها به شما کمک می کنند که مقاله خود را دقیقا براساس مجله تنظیم نمایید. همچنین اینکار باعث می شود مقاله سریع تر وارد پروسه داوری شود و بدلیل عدم تطابق با فرمت مجله زمان را از دست ندهید. 

در مواردی مجبور می شوید مقاله خود را به چند مجله ارسال نمایید. به عنوان مثال مجله اول مقاله شما را مناسب نمی بیند. مجله دوم نیز بدلیل دریافت مقالات زیادی مقاله شما را نمی پذیرد و مجبور می شوید مقاله را به مجله سوم بفرستید. به این صورت هر بار باید فرمت مقاله را تغییر دهید. 

پیشنهاد دانشیار
پیشنهاد ما این است که یک فرمت استاندارد برای مقاله خود تهیه نمایید و آن فرمت را با تغییرات جزئی به مجلات ارسال نمایید.

سعی کنید مقاله شما بیش از 8000 هزار کلمه نداشته باشد. همچنین چکیده مقاله را به 200 کلمه محدود نمایید. از جداول زیادی استفاده نکنید. و اگر مواردی را می توان به فایل پیوست منتقل نمود اینکار را انجام دهید.

8000 کلمه استاندارد است و معمولا در همه مجلات تکرار می شود اما به یاد داشته باشید که مجلاتی نیز وجود دارند که 4000 کلمه را به عنوان سقف تعداد کلمات انتخاب نموده اند. 

در زیر می توانید راهنمای نگارش مقاله یکی از مجلات ISI را ببینید. حداقل تعداد کلمات در این مجله 8000 و حداکثر 15000 است. همچنین مقاله باید بین 40 تا 50 صفحه(با فاصله خطوط 1.5) داشته باشد. 

 

مقاله باید چند کلمه داشته باشد

 

بهتر است حداقل 5 مجله در رشته خود را مورد بررسی قرار دهید و شرایطی که مقاله شما باید داشته باشد را بخوایند. لیست مجلات ISI در کلیه رشته ها از طریق منو بالای سایت در دسترس است.  

خدمات دانشیار:
چاپ مقاله در مجلات علمی یکی از خدمات دانشیار است. 
شما می توانید کلیه مراحل چاپ مقاله خود را به دانشیار بسپارید. خدمات ما شامل موارد زیر است:

  • استخراج مقاله از پایان نامه
  • ویرایش مقاله فارسی
  • تنظیم فرمت مقاله
  • ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی
  • ویرایش انگلیسی
  • انتخاب مجله معتبر و مرتبط به موضوع مقاله
  • چاپ مقاله در مجلات معتبر و دریافت نامه پذیرش

تماس با دانشیار
دکتر مجید عقلمند
00989173915286
info@danrc.com


 

Print
2188 رتبه بندی این مطلب:
2/8

می توانید درخواست خود را از طریق اینستاگرام به دانشیار بفرستید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید. 

 دانشیار دانشیار

درباره دانشیار

سال 1388را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

دی ان ان