پست های ویژه دانشیار

نحوه یافتن وب سایت مجلات علمی (ISI) با جستجوی نام و ISSN

نحوه یافتن وب سایت مجلات علمی (ISI) با جستجوی نام و ISSN

راهنمای کاربردی جهت یافتن وب سایت مجلات

 

یافتن وبسایت حقیقی مجلات علمی سخت است زیرا مجلات بسیاری با نام و مشخصات مشابه فعالیت دارند و یافتن وب سایت مجلات کمی زمانبر و البته به تخصص نیاز دارد. سایت گوگل براساس رتبه ای که به وبسایت ها می دهد، آنها را در نتایج جستجو نشان می دهد. به همین خاطر ممکن است وب سایت یک مجله در صفحه نخست نتایج وجود نداشته باشد. همچنین اخیرا افراد سودجو برای بسیاری از مجلات وب سایت جعلی درست کرده اند و به اسم مجله اصلی مقالات را می پذیرند و آنها را چاپ می کنند. مجله اصلی هزینه ای دریافت نمی کند و مقاله را به صورت رایگان چاپ می کند اما این افراد سودجو با وبسایت جعلی، با دریافت هزینه چاپ بالا در مدت زمان بسیار کم به همه مقالات دریافت شده پذیرش می دهند. فکر می کنم الان متوجه شدید که موسسات چاپ مقاله ISI در میدان انقلاب تهران چگونه در خصوص چاپ مقالات تضمین می دهند. آنها مقالات را به این مجلات می فرستند. شیوه بررسی اعتبار مجلات علمی و بررسی وب سایت آنها در پست های اموزشی دیگری در دانشیار ارایه شده است. 

در این صفحه شیوه های مختلف جستجو وب سایت مجلات آموزش داده شده است. این آموزش ها به شما کمک می کند تا به راحتی وب سایت اصلی مجله را بیابید. در صورتیکه در یافتن وب سایت یک مجله مشکل دارید می توانید مشخصات آن را در بخش نظرات در پایین همین پست بنویسید در کمتر از 24 ساعت درخواست شما بررسی می شود و اطلاعات وب سایت مجله در اختیار شما قرار می گیرد. 

 

همچنین توجه داشته باشید که مقالات ISSN ندارند و این شماره تنها به مجلات اختصاص دارد و برای هر مجله متفاوت می باشد. 

شیوه جستجو:

تصویر زیر مشخصات یک مجله ISI را نشان می دهد. این اطلاعات شامل عنوان مجله، نحوه چاپ مجله (در این مجله ماهانه)، شماره 8 رقمی ISSN، نام ناشر و آدرس آن است. همچنین پایگاه های مختلفی که مجله در آنها نمایه می شود نیز در زیر عنوان مجله لیست شده است. این پایگاه ها زیر مجموعه پایگاه اصلی ISI هستند. 
 


تصویر1: اطلاعات مجله ای در حوزه مهندسی عمران

 

جهت یافتن وب سایت مجله باید یکی از  اطلاعات آن و یا ترکیبی از آنها را در گوگل جتسجو نمایید. به این صورت وب سایت اصلی مجله جز وب سایت های نمایش داده شده در صفحه اول جستجوی گوگل خواهد بود. 


 

تصویر2: جستجو با عنوان مجله (عنوان مجله بین دو علامت " نوشته شده است)

 

تصویر3: الگوی جستجو شماره دو (جستجو با عنوان، نام ناشر و شماره شناسه مجله)

 

 تصویر4: الگوی جستجو شماره سه (جستجو براساس شماره شناسه)

در تصویر زیر نام مجله و ISSN آن بین دو  علامت " قرار است.


تصویر5: الگوی جستجو شماره چهار (جستجو با عنوان و شناسه. توجه شود که عنوان و شناسه بین دو علامت " قرار گرفته است)
 

تصویر6: نتایج جستجو (نتیجه اول و دوم وب سایت مجله مورد نظر است)
 

تصویر7: سایت مجله
 

لیست مجلات مورد تایید ISI

کلیه مجلات ISI در کلیه رشته های علمی به صورت دسته بندی شده در وب سایت ما منتشر شده است. کافی است بر روی رشته مورد نظر کلیک کنید تا لیست مورد نظر نمایش داده شود. برای دسترسی به نام رشته ها بر روی 3 گروه زیر کلیک نمایید.

 

 

آیا می خواهید کلیه پروسه چاپ مقاله علمی را یاد بگیرید و در این حوزه متخصص شوید؟

گروه دانشیار از آغاز فعالیت خود تا به امروز کلیه راهنماهای لازم را در قالب پست های آموزشی به صورت رایگان منتشر کرده است. از منو بالای سایت بخش ویژه ISI را بررسی نمایید. در این بخش کلیه پروسه چاپ مقاله در قالب 4 گام آموزش داده شده است. 

چاپ مقالات پزشکی در دانشیار  چاپ مقاله توسط دانشیار  ترجمه تخصصی مقالات علمی  چاپ مقاله آی اس آی   نحوه پاسخ به داوران مجله آی اس آی

 

 

نویسنده: دکتر مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

38233
رتبه بندی این مطلب:
4.0

با تکمیل فرم زیر می توانید درخواست خود را به دانشیار ارسال نمایید. درخواست خود را به صورت کامل بنویسید. همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با دانشیار در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما