X

پست های ویژه دانشیار

چاپ مقاله ISI در دانشیار

 

مسیر خدماتی دانشیار در چاپ مقالات علمی / ISI
ارسال مقاله به الزویر و مجلات تحت سیستم Editorial Manager

ارسال مقاله به الزویر و مجلات تحت سیستم Editorial Manager

بخش دوم

 

 

پس از ثبت نام در مجله و دریافت نام کاربری و رمز عبور از بخش Login به سیستم آنلاین ارسال مقاله وارد شوید (تصویر 1). شما به عنوان نویسنده وار می شوید و باید پس از نوشتن نام کاربری و رمز عبور بر روی Author Login کلیک نمایید.

 تصویر 1

 

جهت ثبت نام مقاله جدید بر روی گزینه اول کلیک کنید (تصویر 2).

تصویر 2

 

ORCID را می توان سیستم معرفی پژوهشگران نامید. اگر در ORCID عضو نیستید بر روی Cancel کلیک کنید ( تصویر3). در صورتیکه در ORCID عضو هستید شماره عضویت بگیرید و ان را در مراحل ثبت نام وارد کنید.

تصویر 3

 

در این قسمت عنوان مقاله را وارد نمایید و بر روی Next کلیک کنید (تصویر 4). در این مجله محدودیت تعداد کلمات وجود ندارد. همچنین در بعضی از مجلات دو عنوان از نویسنده درخواست می شود. عنوان اصلی و عنوان کوتاه شده.

 تصویر 4

 

در صورتیکه مقاله فقط یک نویسنده دارد بر روی Next کلیک کنید و به مرحله بعد بروید. در صورتیکه مقاله چندین نویسنده دارد نام و نام خانوادگی و ایمیل را وارد نمایید و بر روی Add Author  کلیک کنید (تصویر 5).

درصورتیکه مقاله فقط یک نویسنده داشته باشد اطلاعات او به صورت خودکار به این قسمت منتقل می شود و لازم مجددا مشخصات را وارد نمایید (فلش سبز).

در ستون سمت چپ مراحل مختلف ثبت نام قابل مشاهده است (فلش آبی).

تصویر 5

 

در این قسمت کلمات کلیدی مقاله را وارد نمایید (تصویر 6).

تصویر 6

 

در این بخش I Confirm را کلیک کنید و به مرحله بعد بروید (تصویر 7).  معمولا در مجلات دیگر اطلاعات بیشتری از نویسندگان دریافت می شود. به عنوان مثال تایید عدم ارسال مقاله به مجلات دیگر. تایید تعداد نمودار ها و جدول ها و ...

تصویر 7

 

در این قسمت باید مشخصات چهار داور را وارد نمایید (تصویر 8). در صورتیکه مجله داوری در حوزه تخصصی شما نداشته باشد داوری مقاله را به افرادی که در این قسمت معرفی شده است می سپارد.

اخلاق علمی را رعایت نمایید و از معرفی دوستان، آشنایان و افراد جعلی به عنوان داور خودداری نمایید. در صورتیکه مجله متوجه تخلف شما شود (حتی 50 سال پس از چاپ مقاله) مقاله از سیستم مجله حذف و شما به عنوان فردی متخلف به دانشگاه معرفی می شوید. همچنین جزء نویسندگان متخلف محسوب می شوید و عنوان مقاله و نام شما در سایت مجله (برای همیشه) قرار خواهد گرفت. یعنی مقاله شما را در سایت خود قرار می دهند و روی آن مارک "RETRACTED" می زنند و دلیل اینکار  را در همان صفحه توضیح می دهند.

تصویر 8

 

ادیتور را انتخاب نمایید. انتخاب ادیتور الزامی است. توضیحات لازم در تصویر نوشته شده است (تصویر 9).

تصویر 9

 

فایل های مختلف مقاله را در سیستم مجله آپلود کنید. توجه داشته باشید که فایل های مقاله باید براساس فرمت مجله تهیه و تنظیم شده باشند (تصویر 10). پس از آپلود همه فایل ها بر روی Next کلیک کنید.

تصویر 10

 

در این قسمت (تصویر 11) نام تمامی فایل های آپلود شده قابل مشاهده است. جهت تایید بر روی Next کلیک کنید.

 تصویر 11

 

در این قسمت از کلیه فایل های شما نسخه PDF ساخته می شود. برای ساخته شدن فایل PDF بر روی Build PDF کلیک کنید (تصویر 12).

تصویر 12

 

در صفحه بعد (تصویر 13) بر روی عبارتی که با علامت فلش مشخص شده است کلیک نمایید تا به صفحه تایید بروید.

 تصویر 13

 

در این صفحه کارهای مختلفی باید انجام شود (تصویر 14). ابتدا بر روی view submission کلیک کنید (فلش بنفش) تا فایل PDF ساخته شده، دانلود شود. این فایل را بدقت مورد بررسی قرار دهید. در صورتیکه این فایل مورد تایید شماست تیک I accept(فلش قرمز) را بزنید و سپس بر روی Approve Submission کلیک کنید.

تصویر 14

 

با کلیک بر روی Approve Submission پنجره ی تصویر 15 ظاهر می شود. در صورتیکه بر روی ok (فلش قرمز) کلیک کنید. درخواست شما به دفتر مجله ارسال می گردد. در صورتیکه می خواهید تغییرات جدید را اعمال نمایید بر روی Cancel کلیک کنید و Edit Submission را انتخاب نمایید (تصویر 14). با انتخاب Edit Submission به مرحله قبل بر می گردید  می توانید تمامی کارها را مجددا انجام دهید.

تصویر 15

 

این یک راهنماست و نمی خواهم مقاله ای به دفتر مجله ارسال گردد. به همین خاطر در تصویر 15 با کلیک بر روی Cancel (فلش آبی) ارسال مقاله به دفتر مجله متوقف شد.

با رفتن به منو اصلی می توانید مراحل مختلفی را که مقاله شما در حال حاضر در آن قرار دارد ببینید.

در تصویر 16 بدلیل لغو ارسال مقاله و نرفتن به بخش edit submision، مقاله در مرحله تایید نویسنده باقی مانده است (فلش قرمز).

اگر مقاله به دفتر مجله ارسال می شد در این بخش آغاز پروسه بررسی و ثبت نام فعال می گردید (فلش آبی).

تصویر 16

 

نویسنده: مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

Print
3836 رتبه بندی این مطلب:
4/0

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

درباره دانشیار

سال 1390 را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

عضویت در خبرنامه

دی ان ان