X

پست های ویژه دانشیار

چاپ مقاله ISI در دانشیار

 

کدام مجلات داوری آسانی دارند؟

کدام مجلات داوری آسانی دارند؟

شیوه انتخاب مجلات با داوری آسان

در طی 12 سال سابقه انتخاب مجله برای مقالات مختلف می توانم در این خصوص به نکاتی اشاره کنم. امید که این نکات برای خوانندگان دانشیار مفید باشد.

  1. در هنگام انتخاب مجله به سال آغاز فعالیت مجله دقت کنید. هر چه قدمت مجله بیشتر باشد داوری نیز سخت تر است. چون مجله به درجه ای از اعتبار رسیده است و دیگر نمی خواهد با چاپ مقالات کم کیفیت از این اعتبار کم کند. یعنی اگر مجله ای را یافتید که سال آغاز فعالیت آن 1970 است آن مجله برای چاپ مقاله شما مناسب نیست. همیشه سعی کنید مجله ای را پیدا کنید که کمتر از 10 سال از آغاز فعالیت آن می گذرد.
  2. مورد دیگر مربوط به تعداد شماره ها و تعداد مقالاتی است که مجله طی یک سال چاپ نموده است. هر چه تعداد شماره ها و مقالات چاپ شده بیشتر باشد به این معنا است که مجله پروسه داوری کوتاه تری دارد. پروسه داوری کوتاه در چاپ مقاله بسیار مهم است. وقتی مقاله خود را به مجله ای می فرستید که سالی دو مرتبه چاپ می شود انتطار دریافت پاسخی کمتر از 8 ماه را نداشته باشید. سعی کنید مقاله خود را به مجله ای بفرستید که به صورت ماهانه چاپ می شود و در هر شماره نیز تعداد بالایی از مقالات را چاپ می کند.

 

این لیست در حال تکمیل است.

 

 

نویسنده: دکتر مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

Print
1165 رتبه بندی این مطلب:
3/8

2 نظر در مطلب "کدام مجلات داوری آسانی دارند؟" ثبت شده است

Avatar image

مانا

سلام و خسته نباشید میخواستم لطفا یک مجله با lیمپکت فاکتور بین 1 تا 1.5 که داوری آسان داشته باشد و زود جواب بدهد در گروه الکتروشیمی یا شیمی محاسباتی به من معرفی بفرمایید


Avatar image

DR. Majid Aghlmand

مدیریت: لطفا درخواست خود را از طریق فرم تماس با ما (با ذکر اطلاعات تماس) مطرح نمایید. متشکرم،

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

درباره دانشیار

سال 1388را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

عضویت در خبرنامه

دی ان ان