X

پست های ویژه دانشیار

چاپ مقاله ISI در دانشیار

 

مسیر خدماتی دانشیار در چاپ مقالات علمی / ISI
توضیحی درخصوص نحوه پیدایش مجلات جعلی

توضیحی درخصوص نحوه پیدایش مجلات جعلی

 


بسیاری از مجلات وب سایت ندارند. بسیاری از مجلات هم هستند که زیر نظر سازمان ها، ادارات و دانشگاه ها چاپ می شوند و سایت اینترنتی آنها فقط یک صفحه در زیر مجموعه سایت اصلی آن سازمان است. اینگونه مجلات طعمه خوبی برای کلاه برداران هستند. آنها با کمترین هزینه یک سایت اینترنتی می سازند و با جعل هویت مجله کار خود را شروع می کنند.

مجله Nautilus یک نمونه خوب است. این مجله توسط  Shell Museum چاپ می شود و وب سایت مستقل ندارد. سایت اصلی مجله آدرس http://shellmuseum.org/nautilus/index.html می باشد. این آدرس شما را به یک صفحه درسایت ناشر هدایت خواهد کرد. اینگونه صفحات به خوبی در موتور های جستجو ایندکس نمی شوند. تصویر 1 مشخصات مجله را نشان می دهد. این مجله با مشخصات زیر در موسسه اطلاعات علمی تامسون (ISI) نمایه شده است.

 

تصویر 1

 

سایت جعلی که توسط کلاه برداران ساخته شده است به آدرس nautilusjournal.net می باشد. این صفحه بهتر از صفحه اصلی مجله، در موتور های جستجو نمایه می شود و در صورتیکه نام مجله را جستجو نمایید در صفحه اول نتایج جستجو و در مرتبه یک نمایش داده خواهد شد.

 

تصویر 2

 

همانطور که در تصویر شماره دو مشخص است. سایت جعلی مجله در رتبه 1 و سایت اصلی مجله در رتبه 3 قرار دارد.

نداشتن وب سایت مستقل برای مجلات باعث سوء استفاده کلاه برداران می شود. این تنها عامل بوجود آمدن مجلات جعلی یا سایت های جعلی است.

 

نویسنده: مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

Print
2218 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

درباره دانشیار

سال 1390 را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

عضویت در خبرنامه

دی ان ان