X

پست های ویژه دانشیار

نحوه پیدایش مجلات جعلی

نحوه پیدایش مجلات جعلی

 


بسیاری از مجلات وب سایت ندارند. بسیاری از مجلات هم هستند که زیر نظر سازمان ها، ادارات و دانشگاه ها چاپ می شوند و سایت اینترنتی آنها فقط یک صفحه در زیر مجموعه سایت اصلی آن سازمان است. اینگونه مجلات طعمه خوبی برای کلاه برداران هستند. آنها با کمترین هزینه یک سایت اینترنتی می سازند و با جعل هویت مجله کار خود را شروع می کنند.

مجله Nautilus یک نمونه خوب است. این مجله توسط  Shell Museum چاپ می شود و وب سایت مستقل ندارد. سایت اصلی مجله آدرس http://shellmuseum.org/nautilus/index.html می باشد. این آدرس شما را به یک صفحه درسایت ناشر هدایت خواهد کرد. اینگونه صفحات به خوبی در موتور های جستجو ایندکس نمی شوند. تصویر 1 مشخصات مجله را نشان می دهد. این مجله با مشخصات زیر در موسسه اطلاعات علمی تامسون (ISI) نمایه شده است.

 

نحوه پیدایش مجلات جعلی

تصویر 1

 

سایت جعلی که توسط کلاه برداران ساخته شده است به آدرس nautilusjournal.net می باشد. این صفحه بهتر از صفحه اصلی مجله، در موتور های جستجو نمایه می شود و در صورتیکه نام مجله را جستجو نمایید در صفحه اول نتایج جستجو و در مرتبه یک نمایش داده خواهد شد.

 

نحوه پیدایش مجلات جعلی

تصویر 2

 

همانطور که در تصویر شماره دو مشخص است. سایت جعلی مجله در رتبه 1 و سایت اصلی مجله در رتبه 3 قرار دارد.

نداشتن وب سایت مستقل برای مجلات باعث سوء استفاده کلاه برداران می شود. این تنها عامل بوجود آمدن مجلات جعلی یا سایت های جعلی است.

 

نویسنده: مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

Print
3703 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
نظرات بسته شده است.

با تکمیل فرم زیر می توانید درخواست خود را به دانشیار ارسال نمایید. درخواست خود را به صورت کامل بنویسید. همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با دانشیار در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما

درباره دانشیار

سال 1388را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

دی ان ان