X

پست های ویژه دانشیار

آیا ایرانیان انتشارات الزویر را دوست دارند

آیا ایرانیان انتشارات الزویر را دوست دارند

اِلسِویر (به هلندی: Elsevier، تلفظ هلندی: اِلسِفیر) نام یکی از بزرگترین ناشرین علمی جهان است. این مؤسسه در آمستردام قرار دارد. در حالی که در آمریکا، انگلستان و کشورهای دیگر نیز نمایندگی دارد.

پیشینه
الزویر نام خویش را از نام یک چاپخانه قدیمی هلندی به نام «خانه الزویر» گرفته‌است. خاندان السفیر مدتها در کشور هلند به امر فروش کتاب و چاپ کتاب مشغول بوده‌اند. بنیانگذار این خاندان لودیک الزویر در شهر لیدن زندگی می‌کرد و این تجارت را در سال ۱۵۸۰ شروع کرد.

سازمان امروزی
سازمان امروزه در سال ۱۸۸۰ تاسیس شد. تولیدات اولیه آن شامل ژورنال لاسنت، سل و کتاب‌هایی شامل آناتومی گری و ساینس دایرکت، که مجموع ژورنال‌های الکترونیکی بود. اخیرا الزویر مرجع دادگان اینترنتی خود به نام اسکوپوس را ارایه کرده‌است.

تحریم الزویر
الزویر تحریم نشد.


محبوبیت الزویر در ایران
طبق آمار ارائه از سوی سایت الکسا (Alexa.com)، کشور ایران با کسب 4.2% از کل  بازدید سایت الزویر در رتبه پنجم کشورهای بازدید کننده این سایت قرار دارد.


 
سایت الزویر 
تصویر 1

همچنین رتبه اول ترافیک منطقه ای سایت الزویر (Elsevier.com) به کشور هلند(Netherlands) اختصاص دارد و رتبه دوم متعلق به کشور ایران(Iran) می باشداین آمار بازدید بالای ایرانیان از این سایت را نشان می دهد.

سایت الزویر

 تصویر 2

نویسنده: مهندس مجید عقلمند (مدیر دانشیار)
تاریخ انتشار: دی ماه 1390

 

Print
3392 رتبه بندی این مطلب:
5/0
نظرات بسته شده است.

با تکمیل فرم زیر می توانید درخواست خود را به دانشیار ارسال نمایید. درخواست خود را به صورت کامل بنویسید. همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با دانشیار در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما

درباره دانشیار

سال 1388را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

دی ان ان