X

پست های ویژه دانشیار

رد مقالات ISI بدلیل وضعیت کرونا

رد مقالات ISI بدلیل وضعیت کرونا

چرا مجلات ISI مقالات را رد می کنند؟

تقریبا یک ماه است که برای یکی از مقالاتم به دنبال مجله ای در رتبه Q1 هستم. مجلات این دسته دارای ظریب تاثیر بالایی هستند و هر ساله مقالات بسیاری به دفتر مجله ارسال می گردد. در یکی از ارسال هایم سردبیر در ایمیل اشاره کرده بود که تقریبا سالانه 2000 مقاله به دفتر مجله ارسال می گردد و آنها مجبور هستند 70 درصد این مقالات را بدون بررسی اولیه رد کنند. رد مقالات هیچ ربطی به موضوع و کیفیت کار انجام شده ندارد بلکه به صورت رندوم برخی از مقالات را انتخاب و برخی را رد می کنند. 

طی دو سالی که از شروع پاندمی کرونا می گذرد مجلات در بررسی مقالات بسیار کند شده اند. یافتن داور برای مقالات بسیار سخت است. در مجلات معتبر حداقل 3 داور باید مقاله را بخواند و داوران نمی توانند درخصوص داوری مقالات برنامه ریزی داشته باشند و به همین خاطر برخی از مقالات پس از گذشت 4 ماه هنوز وارد پروسه داوری نشده اند. 

روز گذشته یکی از مقالاتم را به مجله ای معتبر در انتشارات وایلی فرستادم. فرمت مقاله به دقت بررسی و رعایت شده بود به همین خاطر طی کمتر از 12 ساعت مقاله به دست سردبیر رسید و پس از بررسی اولیه مقاله را رد کردند. رد مقاله بدلیل وضعیت بوجود آمده در مدیریت مجله است و مقالاتی که در دفتر مجله مانده اند.

ایمیل دریافت شده توجه من را جلب کرد. ایمیلی صمیمی که وضعیت کرونا را در هنگ کنگ شرح میداد و همچنین آرزوی سلامتی برای خانواده داشت و می گفت با امید به آینده فکر کنیم و ... این ایمیل را با شما نیز به اشتراک می گذارم. امیدوارم مجلات علمی پژوهشی ما در ایران نیز از اینگونه ایمیل ها الگو بگیرند و با نویسندگان برخوردی صمیمانه تر داشته باشند

تصویر زیر سیستم مجله را نشان میدهد. مقاله یک روز پس از ارسال، رد شد

 

رد مقاله ISI

 

تصویر زیر نیز ایمیل دریافت شده را نشان میدهد. 

ایمیل دریافت شده از سوی مجله ISI

 

نویسنده: دکتر مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

 

Print
144 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
 • دکتر طالبی

  چاپ مقالات خود را به گروه قوی دانشيار سپردم و خوشبختانه جواب اعتماد عاقلانه ام را گرفتم. گروه دانشيار گروهی بسيار تخصصی و قوی و كاملا امانت دار است.همكاری من برای آينده مستدام است.

 • دکتر خرمدل

  بنده با موسسات زیادی همکاری داشته ام اما تیم دانشیار از لحاظ سرعت پاسخگویی، رعایت امانت و کیفیت علمی در ارائه خدمات بهترین است. دقت نظر شما در رعایت اصولی اخلاقی در نشر مقالات و کتب علمی نیز قابل ستایش است. شما یک تیم حرفه ای و البته قابل اعتماد هستید.

 • دکتر حیدری

  در طول فعالیت در زمینه چاپ کتاب و مقاله، ترجمه و نیز مشاوره در زمینه انتخاب ژورنا‌ل‌ها و چاپ مقالات علمی، با گروه‌های پژوهشی زیادی همکاری داشته ام. براساس تجربه و شناخت، دانشیار را کاملترین، به روزترین، و متعهدترین گروه پژوهشی می‌دانم.

 • دکتر طلایی

  در سال 1391 مقالات خود را به دانشیار سپردیم. مقالات ما در مجلات معتبر آی اس آی چاپ شد. طی این چند سال از خدمات دیگر دانشیار نیز بهره بردیم و همکاری ما تا به امروز ادامه دارد. گروه دانشیار را حرفه ای، صادق، دلسوز و متعهد دیدیم. گروهی که "قابل اعتماد" است.

درباره دانشیار

سال 1390 را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

عضویت در خبرنامه

دی ان ان