X

پست های ویژه دانشیار

رد مقالات ISI بدلیل وضعیت کرونا

رد مقالات ISI بدلیل وضعیت کرونا

چرا مجلات ISI مقالات را رد می کنند؟

تقریبا یک ماه است که برای یکی از مقالاتم به دنبال مجله ای در رتبه Q1 هستم. مجلات این دسته دارای ظریب تاثیر بالایی هستند و هر ساله مقالات بسیاری به دفتر مجله ارسال می گردد. در یکی از ارسال هایم سردبیر در ایمیل اشاره کرده بود که تقریبا سالانه 2000 مقاله به دفتر مجله ارسال می گردد و آنها مجبور هستند 70 درصد این مقالات را بدون بررسی اولیه رد کنند. رد مقالات هیچ ربطی به موضوع و کیفیت کار انجام شده ندارد بلکه به صورت رندوم برخی از مقالات را انتخاب و برخی را رد می کنند. 

طی دو سالی که از شروع پاندمی کرونا می گذرد مجلات در بررسی مقالات بسیار کند شده اند. یافتن داور برای مقالات بسیار سخت است. در مجلات معتبر حداقل 3 داور باید مقاله را بخواند و داوران نمی توانند درخصوص داوری مقالات برنامه ریزی داشته باشند و به همین خاطر برخی از مقالات پس از گذشت 4 ماه هنوز وارد پروسه داوری نشده اند. 

روز گذشته یکی از مقالاتم را به مجله ای معتبر در انتشارات وایلی فرستادم. فرمت مقاله به دقت بررسی و رعایت شده بود به همین خاطر طی کمتر از 12 ساعت مقاله به دست سردبیر رسید و پس از بررسی اولیه مقاله را رد کردند. رد مقاله بدلیل وضعیت بوجود آمده در مدیریت مجله است و مقالاتی که در دفتر مجله مانده اند.

ایمیل دریافت شده توجه من را جلب کرد. ایمیلی صمیمی که وضعیت کرونا را در هنگ کنگ شرح میداد و همچنین آرزوی سلامتی برای خانواده داشت و می گفت با امید به آینده فکر کنیم و ... این ایمیل را با شما نیز به اشتراک می گذارم. امیدوارم مجلات علمی پژوهشی ما در ایران نیز از اینگونه ایمیل ها الگو بگیرند و با نویسندگان برخوردی صمیمانه تر داشته باشند

تصویر زیر سیستم مجله را نشان میدهد. مقاله یک روز پس از ارسال، رد شد

 

رد مقاله ISI

 

تصویر زیر نیز ایمیل دریافت شده را نشان میدهد. 

ایمیل دریافت شده از سوی مجله ISI

 

نویسنده: دکتر مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

 

Print
2977 رتبه بندی این مطلب:
5/0
نظرات بسته شده است.

با تکمیل فرم زیر می توانید درخواست خود را به دانشیار ارسال نمایید. درخواست خود را به صورت کامل بنویسید. همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با دانشیار در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما

درباره دانشیار

سال 1388را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

دی ان ان