X

پست های ویژه دانشیار

بررسی اطلاعات مجله در ISI

بررسی اطلاعات مجله در ISI

مجلات ISI به مجلاتی گفته می شود که در موسسه اطلاعات علمی تامسون (ISI) نمایه می شوند. موسسه ISI لیست تمامی مجلاتی را که در این موسسه نمایه می شود، به صورت رایگان در وب سایت خود قرار داده است. با مراجعه به وب سایت موسسه ISI می توانید لیست تمامی مجلات  نمایه شده را دریافت نمایید. همچنین می توانید از امکانات جستجو بهره ببرید.

در صورتیکه نام مجله و ISSN آن را داشته باشید می توانید به جستجو بپردازید. اگر نام مجله در لیست موسسه ISI وجود داشته باشد، مجله را ISI می نامیم.

به عنوان مثال جهت بررسی ISI بودن مجله با عنوان Energy and Buildings (با ISSN: 0378-7788)، به ترتیب زیر عمل می کنیم.

ابتدا به بخش Master Journal List موسسه ISI بروید و در بخش جستجو، نوع جستجو ( Search Type ) را بر روی ISSN قرار دهید و در بخش Search Terms، شماره شناسه بین المللی (ISSN) مجله را وارد نمایید و بر روی SEARCH کلیک نمایید. اگر مجله در موسسه ISI نمایه شده باشد در صفحه بعد مشخصات آن ظاهر می شود.

بررسی اطلاعات مجله در آی اس آی با ISSN

تصویر1: جستجو براساس ISSN

بررسی اطلاعات مجله در آی اس آی با ISSN

تصویر2: نتیجه جستجو

 

با توجه به نتیجه جستجو، مجله با نام Energy and Buildings ، در موسسه ISI نمایه شده است و ISI می باشد.

اگرمجله ای در تامسون ثبت نشده باشد پس از جستجوی با پیغام " No matches found for the query" مواجه خواهید شد.

بررسی اطلاعات مجله در آی اس آی با ISSN

تصویر 3: پیغام خطا

 

مشاهده پیغام No matches found for the query به معنی عدم وجود اطلاعات مورد جستجو در موسسه ISI است. این پیغام یعنی مجله ای با این مشخصات در موسسه ISI نمایه نشده است. مجله ISI نیست. البته بهتر است قبل از اینکه درخصوص مجله نتیجه قطعی بگیرید شیوه های دیگر جستجو را نیز امتحان کنید. جستجو با عنوان کامل مجله و جستجو با عنوان کوتاه شده مجله شیوه های دیگر جستجوی اطلاعات در موسسه ISI است.

بررسی اطلاعات مجله در آی اس آی با ISSN

تصویر4. سه شیوه جهت جستجوی اطلاعات مجلات در موسسه ISI

 

بررسی مجله NAUTILUS

با جستجوی اطلاعات مجله NAUTILUS در موسسه ISI اطلاعات تصویر 5 ظاهر می شود. براساس اطلاعات ارایه شده ناشر این مجله BAILEY-MATTHEWS SHELL MUSEUM می باشد. با کلیک بر روی Coverage می توانید لیست پایگاه هایی که این مجله در آنها نمایه می شود را ببینید. این مجله در 4 پایگاه موسسه ISI نمایه می شود. اطلاعات دیگری که ارایه شده است مربوط به ISSN و نحوه چاپ مجله است که Quarterly می باشد.

بررسی اطلاعات مجله در آی اس آی با ISSN

تصویر 5

 

 با استفاده از اطلاعات ارایه شده در موسسه ISI وب سایت ناشر را می یابیم. در وب سایت ناشر (shellmuseum.org)، در ستون سمت چپ بر روی نام مجله کلیک کنید. تصویر 6 صفحه اصلی سایت ناشر را نشان می دهد.

 

بررسی اطلاعات مجله در آی اس آی با ISSN

تصویر 6

 

با وارد شدن به سایت اصلی مجله (http://shellmuseum.org/nautilus/index.html) اطلاعات را مورد بررسی قرار می دهیم (تصویر7). با بررسی اطلاعات ارایه شده می توان نتیجه گرفت که وب سایت nautilusjournal.net به مجله Nautilus تعلق ندارد و توسط کلاه برداران ساخته شده است.

 

بررسی اطلاعات مجله در آی اس آی با ISSN

تصویر 9

 

نویسنده: دکتر مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

Print
7235 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
نظرات بسته شده است.

با تکمیل فرم زیر می توانید درخواست خود را به دانشیار ارسال نمایید. درخواست خود را به صورت کامل بنویسید. همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با دانشیار در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما

درباره دانشیار

سال 1388را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

دی ان ان