X

پست های ویژه دانشیار

سردبیر مجله ISI را درست انتخاب کنید

سردبیر مجله ISI را درست انتخاب کنید

نحوه انتخاب سردبیر

در بعضی از مجلات انتخاب سردبیر برعهده نویسنده است. دفتر مجله از نویسنده می خواهد که براساس مقاله خود و موضوع تحقیق سردبیری را انتخاب نماید. در انتخاب سردبیر باید به چه نکاتی توجه کرد؟ 

شاید اولین بار باشد که چنین چیزی را می شنوید و یا می خوانید! مگر می شود سردبیر را انتخاب کرد؟ مگر هر مجله چند سردبیر دارد و ...

در مجلات معتبر و دارای اعتبار بین المللی دفتر مجله اقدام به تعیین چند سردبیر می نماید هر سردبیر نیز در حوزه خاصی فعالیت دارد. به عنوان مثال امروز می خواستم مقاله ام را به یکی از مجلات معتبر ISI که زیر نظر انتشارات الزویر فعالیت دارد بفرستم. در سیستم مجله باید سردبیر را معرفی می کردم. سردبیری که در حوزه مربوط به مقاله من متخصص است و می تواند بهترین گزینه برای داوری ابتدایی و انتخاب داوران مرتبط باشد. 

برای انتخاب سردبیر و یا سردبیران نام آنها را در گوگل جستجو کردم و مقالات آنها را خواندم و به صورت دقیق با حوزه فعالیت هر یک آشنا شدم. سپس دو سردبیر که در حوزه مربوط به کار من، تخصص داشتند را به عنوان سردبیر به مجله معرفی کردم. امیدوارم مقاله در مرحله بعدی وارد پروسه داوری گردد. 

شما نیز در چنین مواردی همینکار را انجام دهید. توجه داشته باشید که انتخاب اشتباه سردبیر یعنی رد شدن مقاله!!

انتخاب سردبیر در مجلات ISI

 

نویسنده: دکتر مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

Print
166 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
 • دکتر طالبی

  چاپ مقالات خود را به گروه قوی دانشيار سپردم و خوشبختانه جواب اعتماد عاقلانه ام را گرفتم. گروه دانشيار گروهی بسيار تخصصی و قوی و كاملا امانت دار است.همكاری من برای آينده مستدام است.

 • دکتر خرمدل

  بنده با موسسات زیادی همکاری داشته ام اما تیم دانشیار از لحاظ سرعت پاسخگویی، رعایت امانت و کیفیت علمی در ارائه خدمات بهترین است. دقت نظر شما در رعایت اصولی اخلاقی در نشر مقالات و کتب علمی نیز قابل ستایش است. شما یک تیم حرفه ای و البته قابل اعتماد هستید.

 • دکتر حیدری

  در طول فعالیت در زمینه چاپ کتاب و مقاله، ترجمه و نیز مشاوره در زمینه انتخاب ژورنا‌ل‌ها و چاپ مقالات علمی، با گروه‌های پژوهشی زیادی همکاری داشته ام. براساس تجربه و شناخت، دانشیار را کاملترین، به روزترین، و متعهدترین گروه پژوهشی می‌دانم.

 • دکتر طلایی

  در سال 1391 مقالات خود را به دانشیار سپردیم. مقالات ما در مجلات معتبر آی اس آی چاپ شد. طی این چند سال از خدمات دیگر دانشیار نیز بهره بردیم و همکاری ما تا به امروز ادامه دارد. گروه دانشیار را حرفه ای، صادق، دلسوز و متعهد دیدیم. گروهی که "قابل اعتماد" است.

درباره دانشیار

سال 1390 را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

عضویت در خبرنامه

دی ان ان