پست های ویژه دانشیار

90 درصد از مقالات دانشجویان دکتری در سال 2020 از مجلات ISI رد شدند!

90 درصد از مقالات دانشجویان دکتری در سال 2020 از مجلات ISI رد شدند!

انتخاب اشتباه استاد راهنما و موضوع تحقیق

اشکال دانشجویان دکتری در انتخاب موضوع

در داخل کشور هیات و یا گروهی جهت ارزیابی تحقیقات علمی وجود ندارد و مجلات ISI این کار را برای ما انجام می دهند. مسولیت مجلات ISI  پوشش سیستم خراب علمی ما در داخل کشور است.  

مجلات ISI نمی دانند که در کشور ما چنین سیستمی وجود دارد. آنها نمی دانند رد یک مقاله از سوی آنها ممکن است به رد پایان نامه و یا رد تلاش چندین ساله یک دانشجو دکتری بیانجامد. آنها نمی دانند رد مقاله یک استاد دانشگاه یعنی دانشیار نشدن و یا پروفسور نشدن او!

به هر حال سیستم به اندازه کافی خراب است و توضیح در خصوص این سیستم ناکارآمد دردی را دوا نمی کند. هر روز مقالات بسیاری به دانشیار ارسال می شود و ارسال کننده دانشجو و یا استادی است که به فکر رفتن به مرحله بعدی است و همه زندگی او به گروگان گرفته شده است.

سیستم همین است و تغییری هم نخواهد کرد و ما باید با آن کنار بیاییم. در این بخش سوال این است که چگونه مقاله ما در کمترین زمان در مجلات ISI  قابل چاپ است؟ چگونه از این مرحله بگذریم؟

اگر دانشجو دکتری هستید به این موارد دقت کنید:

  • دانشجو دکتری باید قبل از شروع دکتری موضوعی برای تحقیق داشته باشد. اگر موضوعی برای تحقیق ندارید دکتری را شروع نکنید.
  • قبل از انتخاب موضوع پایان نامه حداقل 500 مقاله ISI  رشته خود را بخوانید. هر مقاله ای را نخوانید! فقط مقالاتی را بخوانید که طی 5 سال گذشته چاپ شده اند.
  • استاد راهنما و مشاور را با توجه به سابقه علمی آنها انتخاب نمایید. اساتیدی که کمتر از 5 مقاله ISI  دارند برای راهنمایی و مشاوره دانشجویان دکتری مناسب نیستند.
  • در دوره دکتری در هر سال تحصیلی حداقل سه مقاله کنفرانسی و یا 2 مقاله غیر ISI  ارایه دهید.
  • پس از انتخاب موضوع با تمامی اساتیدی که در این زمینه فعالیت دارند وارد مکاتبه شوید.

با تجربه ای که در این زمینه بدست آمده است می توانم بگویم تقریبا 90 درصد مقالاتی که توسط دانشجویان دکتری در ایران نوشته می شود، از مجلات ISI معتبر رد می شوند. همه آنها موضوعی ضعیف و تکراری دارند. روش پژوهش آنها اشتباه است و ...

اگر می خواهید مقاله ISI  بنویسید از همین امروز اقدام به مطالعه و بررسی مقالات ISI کنید و قبل از اینکه موضوعی تکرای و پیش پا افتاده را برگزینید در مورد آن به تحقیق بپردازید.

نویسنده: دکتر مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

 

پست های محرمانه دانشیار 

1542
رتبه بندی این مطلب:
4.0

کلمات کلیدی:

ارسال مقاله به isi اکسپت سریع مقاله isi اکسپت مقاله اکسپت مقاله چیست اکسپت مقاله در مجلات داخلی اکسپت و چاپ مقاله پایان نامه کارشناسی چیست پذیرش مقاله isi پذیرش مقاله در مجلات علمی پژوهشی پذیرش مقاله علمی پژوهشی تبدیل پایان نامه به مقاله تفاوت پایان نامه و پروپوزال تفاوت تحقیق با پژوهش تفاوت تحقیق با مقاله تفاوت مقاله و پایان نامه ثبت مقاله در مجلات علمی پژوهشی چاپ تضمینی مقاله چاپ تضمینی مقاله ISI چاپ سریع مقاله در مجلات داخلی چاپ فوری مقاله ISI چاپ مقاله isc چاپ مقاله ISI تضمینی چاپ مقاله ISI در کمترین زمان چاپ مقاله در isi چاپ مقاله در نشریات ISI چاپ مقاله در نشریات داخلی چاپ مقاله علمی پژوهشی در کمترین زمان خرید مقاله علمی پژوهشی روش نوشتن مقاله از پایان نامه فرق بین پایان نامه و پروپوزال فرق مقاله با پروپوزال فروش مقاله ISI قیمت استخراج مقاله از پایان نامه قیمت انجام مقاله قیمت مقاله isi قیمت مقاله علمی پژوهشی قیمت نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد قیمت نوشتن مقاله isi قیمت نوشتن مقاله داخلی قیمت نوشتن مقاله علمی پژوهشی لیست مجلات علمی پژوهشی داخلی مراحل تبدیل پایان نامه به مقاله معنی اکسپت نحوه ارسال مقاله به نشریات علمی پژوهشی نحوه ثبت مقاله در isi نحوه چاپ مقاله در مجلات داخلی نحوه نگارش مقاله مستخرج از پایان نامه نگارش مقاله ISI نمونه استخراج مقاله از پایان نامه نمونه اکسپت مقاله isi نمونه مقاله از پایان نامه نمونه مقاله استخراج شده از پایان نامه هزینه استخراج مقاله از پایان نامه هزینه اکسپت مقاله هزینه اکسپت مقاله isi هزینه چاپ مقاله ISI هزینه چاپ مقاله در isi هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی هزینه چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی هزینه چاپ مقاله علمی پژوهشی هزینه نگارش مقاله هزینه نوشتن مقاله isi هزینه نوشتن مقاله از پایان نامه هزینه نوشتن مقاله علمی پژوهشی هزینه نوشتن مقاله فارسی

با تکمیل فرم زیر می توانید درخواست خود را به دانشیار ارسال نمایید. درخواست خود را به صورت کامل بنویسید. همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با دانشیار در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما