X

پست های ویژه دانشیار

90 درصد از مقالات دانشجویان دکتری در سال 2020 از مجلات ISI رد شدند!

90 درصد از مقالات دانشجویان دکتری در سال 2020 از مجلات ISI رد شدند!

انتخاب اشتباه استاد راهنما و موضوع تحقیق

اشکال دانشجویان دکتری در انتخاب موضوع

در داخل کشور هیات و یا گروهی جهت ارزیابی تحقیقات علمی وجود ندارد و مجلات ISI این کار را برای ما انجام می دهند. مسولیت مجلات ISI  پوشش سیستم خراب علمی ما در داخل کشور است.  

مجلات ISI نمی دانند که در کشور ما چنین سیستمی وجود دارد. آنها نمی دانند رد یک مقاله از سوی آنها ممکن است به رد پایان نامه و یا رد تلاش چندین ساله یک دانشجو دکتری بیانجامد. آنها نمی دانند رد مقاله یک استاد دانشگاه یعنی دانشیار نشدن و یا پروفسور نشدن او!

به هر حال سیستم به اندازه کافی خراب است و توضیح در خصوص این سیستم ناکارآمد دردی را دوا نمی کند. هر روز مقالات بسیاری به دانشیار ارسال می شود و ارسال کننده دانشجو و یا استادی است که به فکر رفتن به مرحله بعدی است و همه زندگی او به گروگان گرفته شده است.

سیستم همین است و تغییری هم نخواهد کرد و ما باید با آن کنار بیاییم. در این بخش سوال این است که چگونه مقاله ما در کمترین زمان در مجلات ISI  قابل چاپ است؟ چگونه از این مرحله بگذریم؟

اگر دانشجو دکتری هستید به این موارد دقت کنید:

 • دانشجو دکتری باید قبل از شروع دکتری موضوعی برای تحقیق داشته باشد. اگر موضوعی برای تحقیق ندارید دکتری را شروع نکنید.
 • قبل از انتخاب موضوع پایان نامه حداقل 500 مقاله ISI  رشته خود را بخوانید. هر مقاله ای را نخوانید! فقط مقالاتی را بخوانید که طی 5 سال گذشته چاپ شده اند.
 • استاد راهنما و مشاور را با توجه به سابقه علمی آنها انتخاب نمایید. اساتیدی که کمتر از 5 مقاله ISI  دارند برای راهنمایی و مشاوره دانشجویان دکتری مناسب نیستند.
 • در دوره دکتری در هر سال تحصیلی حداقل سه مقاله کنفرانسی و یا 2 مقاله غیر ISI  ارایه دهید.
 • پس از انتخاب موضوع با تمامی اساتیدی که در این زمینه فعالیت دارند وارد مکاتبه شوید.

با تجربه ای که در این زمینه بدست آمده است می توانم بگویم تقریبا 90 درصد مقالاتی که توسط دانشجویان دکتری در ایران نوشته می شود، از مجلات ISI معتبر رد می شوند. همه آنها موضوعی ضعیف و تکراری دارند. روش پژوهش آنها اشتباه است و ...

اگر می خواهید مقاله ISI  بنویسید از همین امروز اقدام به مطالعه و بررسی مقالات ISI کنید و قبل از اینکه موضوعی تکرای و پیش پا افتاده را برگزینید در مورد آن به تحقیق بپردازید.

نویسنده: دکتر مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

 

پست های محرمانه دانشیار 

Print
306 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
 • دکتر طالبی

  چاپ مقالات خود را به گروه قوی دانشيار سپردم و خوشبختانه جواب اعتماد عاقلانه ام را گرفتم. گروه دانشيار گروهی بسيار تخصصی و قوی و كاملا امانت دار است.همكاری من برای آينده مستدام است.

 • دکتر خرمدل

  بنده با موسسات زیادی همکاری داشته ام اما تیم دانشیار از لحاظ سرعت پاسخگویی، رعایت امانت و کیفیت علمی در ارائه خدمات بهترین است. دقت نظر شما در رعایت اصولی اخلاقی در نشر مقالات و کتب علمی نیز قابل ستایش است. شما یک تیم حرفه ای و البته قابل اعتماد هستید.

 • دکتر حیدری

  در طول فعالیت در زمینه چاپ کتاب و مقاله، ترجمه و نیز مشاوره در زمینه انتخاب ژورنا‌ل‌ها و چاپ مقالات علمی، با گروه‌های پژوهشی زیادی همکاری داشته ام. براساس تجربه و شناخت، دانشیار را کاملترین، به روزترین، و متعهدترین گروه پژوهشی می‌دانم.

 • دکتر طلایی

  در سال 1391 مقالات خود را به دانشیار سپردیم. مقالات ما در مجلات معتبر آی اس آی چاپ شد. طی این چند سال از خدمات دیگر دانشیار نیز بهره بردیم و همکاری ما تا به امروز ادامه دارد. گروه دانشیار را حرفه ای، صادق، دلسوز و متعهد دیدیم. گروهی که "قابل اعتماد" است.

درباره دانشیار

سال 1390 را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

عضویت در خبرنامه

دی ان ان