X

پست های ویژه دانشیار

چاپ مقاله ISI

راه های ارتباطی با دانشیار

راهنمای انتخاب مجله از طریق JCR

راهنمای انتخاب مجله از طریق JCR

یافتن ایمپکت فاکتور مجلات

 

JCR بهترین امکان جستجوی مجلات را در اختیار پژوهشگران قرار می دهد. دسترسی به JCR رایگان نیست و این باعث شده است که پژوهشگران ایرانی از JCR استفاده نکنند. قبل از خواندن این راهنما، پستی که در گذشته با عنوان "JCR چیست؟" در دانشیار منتشر شده است را مطالعه نمایید. همچنین می توانید کتابی که در سال 2013 توسط من نوشته شده است را بخوانید این کتاب با عنوان "A Guide to Journal Citation Reports (JCR): Beyond The Impact Factor" از طریق سایت آمازون قابل خرید است.

 

انتخاب مجله

جهت انتخاب مجله به صفحه اصلی JCR مراجعه نمایید. اطلاعات این صفحه را مانند تصویر 1 تنظیم نمایید و سپس برروی Submit کلیک کنید.

تصویر 1

 پس از کلیک بر روی Submit به بخش گروه ها وارد می شوید (تصویر 2) در تصویر 2 گروه مهندسی عمران انتخاب شده است. همچنین ضریب تاثیر به عنوان نحوه نمایش اطلاعات مجلات انتخاب گردیده است. با کلیک بر روی Submit لیست مجلات مهندسی عمران که به ترتیب ضریب تاثیر قابل مشاهده خواهد بود.

تصویر 2

همانطور که در تصویر 3 قایل مشاهده است در گروه مهندسی عمران 124 مجله وجود دارد. بیشترین ضریب تاثیر 5.625 است که به مجله Computer-Aided Civil and Infrastructure Engineering تعلق دارد. با کلیک بر روی عنوان مجله می توانید اطلاعات بیشتری از مشخصات و نحوه محاسبه ی ضریب تاثیر 2 ساله و موارد دیگری بدست آورید.

 

تصویر 3

 

با استفاده از اطلاعات ارایه شده و جستجو در گوگل سایت اینترنتی مجله را می یابیم. (راهنما با عنوان "نحوه یافتن وب سایت مجلات علمی با جستجوی نام و ISSN" را بخوانید).

تصویر 4 متعلق به سایت اینترنتی مجله است. این مجله توسط Wiley منتشر می شود. در گذشته راهنمایی در خصوص نحوه  انتخاب مجله از طریق سایت Wiley در دانشیار منتشر شده است.

 

 تصویر 4

 

نویسنده: مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

Print
8620 رتبه بندی این مطلب:
4/0
دی ان ان