X

پست های ویژه دانشیار

مقاله ISI باغ پشت بام بیمارستان

مقاله ISI باغ پشت بام بیمارستان

مقاله حاضر در پایگاه WOS موسسه ISI نمایه شده است. در صورتیکه پژوهشگران به این مقاله استناد دهند، اعتبار مقاله آنها بدلیل استناددهی به یک مقاله ISI معتبر افزایش پیدا می کند.  

فایل اصلی این مقاله از قسمت "فایل ها برای دانلود" در پایین همین صفحه به صورت رایگان قابل دریافت است.


عنوان مقاله: باغ پشت بام بیمارستان 

چکیده

بیمارستان‌های دولتی بیش از حد شلوغ هستند و نیاز بیشتری را برای بیماران ایجاد می‌کند تا به مکانی دسترسی داشته باشند که بتوانند استرس را از بین ببرند و روان خود را درمان کنند. همانطور که بیمارستان ها در سراسر جهان به طور فزاینده ای مدل مراقبت بیمار محور را اتخاذ می کنند، آنها همچنین در حال یافتن راه های جدیدی برای ترکیب مراقبت در محیط ساخته شده هستند. یکی از سریع‌ترین روندهای رو به رشد، نصب بام‌های سبز یا باغ‌های پشت بام برای ایجاد واحه‌های آرام در فضاهای بام بام است. در این تحقیق با توجه به مزایا و مزایای روف گاردن و باغ های شفابخش، ادغام این دو باغ در پشت بام بیمارستان ها می تواند به مشکلات بهداشتی بیماران و همچنین ارائه سود اکولوژیکی و خدمات اکوسیستمی کمک کند. در این تحقیق با تحلیل و بررسی برخی از روف گاردن های بیمارستانی، سعی شده است تا ویژگی ها و ویژگی های طراحی خاص این باغ ها کشف شود.

 

مقاله ISI باغ پشت بام بیمارستان

 

 

عنوان انگلیسی مقاله: Hospital Rooftop Garden

عنوان مجله: Kastamonu University Journal of Forestry Faculty

نوع مجله: ISI دارای ضریب تاثیر

شیوه استناددهی صحیح:

Pouya, S. & Demirel, Ö. (2017). Hospital Rooftop Garden . Sanat ve Tasarım Dergisi , 7 (1) , 150-167.

Print
1516 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

فایل ها برای دانلود

نظرات بسته شده است.

با تکمیل فرم زیر می توانید درخواست خود را به دانشیار ارسال نمایید. درخواست خود را به صورت کامل بنویسید. همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با دانشیار در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما

درباره دانشیار

سال 1388را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

دی ان ان