X

پست های ویژه دانشیار

راهنمای انتخاب مجله از طریق موسسه ISI

راهنمای انتخاب مجله از طریق موسسه ISI

نحوه انتخاب مجله از طریق موسسه ISI

 


بهترین راه برای انتخاب مجله مراجعه مستقیم به سایت موسسه اطلاعات علمی تامسون / ISI است. در صورتیکه به سایت این موسسه مراجعه نمایید می توانید از بخش های مختلف جهت جستجو و انتخاب مجله بهره ببرید. در ابتدا از طریق این لینک به بخش نمایه سازی مجلات وارد شوید.

 در تصویر 1 صفحه اصلی بخش Master Journal List را مشاهده می کنید. در این صفحه امکانات مختلفی در اختیار مراجعه کنندگان قرار داده شده است. تمامی مجلاتی که در Master Journal List نمایه شده باشند ISI نام می گیرند. در صورتیکه بخواهید لیست تمامی مجلات نمایه شده (ISI) را مشاهده نمایید بر روی Master Journal List کلیک کنید.

 

 تصویر1

 

سپس بر روی view Journal List کلیک کنید (تصویر 2)، تا لیست تمامی مجلات ISI را ببینید.

 

 تصویر 2

 

همانطور که در تصویر 3 قابل مشاهده است، 16970 مجله در موسسه ISI نمایه شده اند. 1907 مجله با کلمه A شروع می شود. با کلیک بر روی هر یک از حروف انگلیسی می توانید مجلات مربوط به همان بخش را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که لیست ارایه شده به صورت گروهی و رشته ای تفکیک نشده است.

 

  تصویر 3

برای مشاهده لیست مجلات در رشته ای خاص باید در صفحه ابتدایی Master Journal List (در پایین صفحه) بر روی پایگاه مورد نظر خود کلیک نماییم.

با هدف استخراج لیست مجلات گروه ART / هنر بر روی Arts & Humanities Citation Index کلیک می کنیم (تصویر4).

 

 تصویر 4

 

در صفحه بعد چهار امکان برای جستجو بهتر وجود دارد (تصویر 5). گزینه اول Search است. با کلیک بر روی آن به صفحه جدیدی هدایت خواهید شد. در صفحه جدید می توانید از امکانات جستجو بهره ببرید.

امکان دوم که با فلش آبی مشخص شده است. view journal list است با کلیک بر روی آن در صفحه جدید لیست تمامی مجلات نمایه شده در این پایگاه قابل مشاهده خواهد بود.

ممکن است بعضی از مجلات عنوان خود را تغییر دهند. با کلیک بر روی امکان چهارم که با فلش مشکی مشخص شده است می توانید از تغییرات اطلاع یابید.

مجلات این پایگاه در رشته و گرایش های مختلف دسته بندی شده است با کلیک بر روی گزینه سوم که با فلش بنفش مشخص شده است می توانید عنوان تمامی گروه ها را مشاهده نمایید. ما بدنبال لیست مجلات ART یا هنر هستیم. پس بر روی گزینه view subject category کلیک می کنیم.

 

  تصویر 5

 

با کلیک بر روی گزینه view subject category می توانید عنوان تمامی گروه ها/دسته بندی ها را مشاهده نمایید. بر روی Art کلیک کنید (تصویر 6).

 

  تصویر6

 

83 مجله در بخش ART نمایه شده است (تصویر 7). همانطور که در تصویر شماره 6 مشخص است دسته بندی های دیگری نیز در این بخش وجود دارد. با کلیک بر روی هر عنوان می توانید لیست مجلات همان بخش را مشاهده کنید.

 

 تصویر 7

 

جهت یافتن سایت اینترنتی مجلات، راهنما با عنوان "نحوه یافتن وب سایت مجلات علمی با جستجوی نام و ISSN" را بخوانید.

 

نویسنده: مجبد عقلمند (مدیر دانشیار)

Print
8961 رتبه بندی این مطلب:
3/3
نظرات بسته شده است.

با تکمیل فرم زیر می توانید درخواست خود را به دانشیار ارسال نمایید. درخواست خود را به صورت کامل بنویسید. همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با دانشیار در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما

درباره دانشیار

سال 1388را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

دی ان ان