X

پست های ویژه دانشیار

افزایش شانس پذیرش مقاله

افزایش شانس پذیرش مقاله

راهنمای نوشتن کاورلتر و نامه پاسخ به داوران

نویسندگان در هنگام ارسال مقاله خود به مجلات عملی خارج از کشور به دو مورد مهم اهمیت نمی دهند. این دو مورد تاثیر بسیار بالایی در چاپ مقاله دارد. ارتباط برقرار کردن با مجله فقط به ثبت نام در مجله محدود نمی شود، بلکه باید با نوشتن یک کاورلتر زیبا پژوهشی را که انجام داده اید برای سردبیر و دفتر مجله توضیح دهید. 
کاورلتر یک نامه است که فرمت خاصی دارد. فرمت کاورلتر در دانشیار وجود دارد. می توانید از این الگو ها برای کار خود استفاده کنید. سردبیر مجلات ابتدا کاورلتر شما را می خوانند و سپس بررسی مقاله را آغاز می کنند. یک کاورلتر زیبا نظر آنها را در مورد مقاله تغییر خواهد داد. کاورلتر محدودیت های مقاله را ندارد و در آن به راحتی می توانید در مورد اهمیت پژوهش صحبت کنید. هرگاه سردبیر فایل مقاله ی جدیدی را باز می کند در ذهن او سوالی درخصوص مقاله شکل می گیرد. او به دنبال دلیلی برای پذیرش و یا رد مقاله است. کاورلتر زیبا کمک می کند مقاله از اولین مرحله بگذرد و وارد پروسه داوری شود
مورد دیگری که باید به آن اشاره نمایم نامه "پاسخ به داوران" است. این نامه مربوط به مرحله ای است که مقاله شما توسط مجله داوری شده است. سردبیر نیز نظر داوران را به همراه نظر خودفرستاده است و از شما خواسته اند به سوالات پاسخ دهید و ضعف ها را رفع کنید و مقاله را ویرایش شده به مجله برگردانید. در این مرحله در کنار فایل اصلی مقاله باید به تمام اصلاحات انجام شده پاسخ دهید. در این مرحله باید نقطه به نقطه تمام اصلاحات انجام شده را با ذکر شماره صفحه و شماره سطر برای مجله توضیح دهید. 
بسیاری از نویسندگان بدون نوشتن این فایل مقاله خود را به مجله می فرستند. دفتر مجله و داوران هم نمی دانند نویسنده دقیقا چه مواردی را اصلاح کرده است. 
همانطور که اشاره شد در ابتدا نوشتن کاورلتر زیبا باعث می شود مقاله شما وارد پروسه داوری شود و در مرحله آخر نوشتن نامه "پاسخ به داوران" باعث می شود مقاله شما با فرمتی استاندارد به مجله برگردد و داوران حس مثبتی  بگیرند.

در این بخش دو نمونه فایل الگو در خصوص شیوه نوشتن نامه "پاسخ به داوران" ارایه می گردد. این دو فایل را دانلود نمایید و براساس مقاله خود ویرایش کنید. 

نویسنده: دکتر مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

 

پست های محرمانه دانشیار 

Print
307 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

فایل ها برای دانلود

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
 • دکتر طالبی

  چاپ مقالات خود را به گروه قوی دانشيار سپردم و خوشبختانه جواب اعتماد عاقلانه ام را گرفتم. گروه دانشيار گروهی بسيار تخصصی و قوی و كاملا امانت دار است.همكاری من برای آينده مستدام است.

 • دکتر خرمدل

  بنده با موسسات زیادی همکاری داشته ام اما تیم دانشیار از لحاظ سرعت پاسخگویی، رعایت امانت و کیفیت علمی در ارائه خدمات بهترین است. دقت نظر شما در رعایت اصولی اخلاقی در نشر مقالات و کتب علمی نیز قابل ستایش است. شما یک تیم حرفه ای و البته قابل اعتماد هستید.

 • دکتر حیدری

  در طول فعالیت در زمینه چاپ کتاب و مقاله، ترجمه و نیز مشاوره در زمینه انتخاب ژورنا‌ل‌ها و چاپ مقالات علمی، با گروه‌های پژوهشی زیادی همکاری داشته ام. براساس تجربه و شناخت، دانشیار را کاملترین، به روزترین، و متعهدترین گروه پژوهشی می‌دانم.

 • دکتر طلایی

  در سال 1391 مقالات خود را به دانشیار سپردیم. مقالات ما در مجلات معتبر آی اس آی چاپ شد. طی این چند سال از خدمات دیگر دانشیار نیز بهره بردیم و همکاری ما تا به امروز ادامه دارد. گروه دانشیار را حرفه ای، صادق، دلسوز و متعهد دیدیم. گروهی که "قابل اعتماد" است.

درباره دانشیار

سال 1390 را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

عضویت در خبرنامه

دی ان ان