X

پست های ویژه دانشیار

کد ارکید چیست؟

کد ارکید چیست؟

کد orcid چیست؟

سایت ارکید از آدرس https://orcid.org/ در دسترس است. با ورود به این سایت می توانید ثبت نام نمایید و کد 16 رقمی که مربوط به صفحه پروفایل شما است را دریافت نمایید. این صفحه ای است که سوابق علمی-پژوهشی شما را نشان می دهد و لازم است رزومه خود را بر روی این سایت قرار دهید. در حال حاضر سایت ارکید تنها سایت معتبر و مورد تایید جهت انتشار سوابق علمی است و همه پژوهشگران رزومه خود را در این سایت قرار می دهند. در بعضی از دانشگاه های جهان ثبت نام دانشجویان تحصیلات تکمیلی در این سایت الزامی است. 

در هنگام ثبت نام مقاله در مجلات ISI ارایه اطلاعات این صفحه الزامی است. یعنی رزومه خود را در سایت ارکید باید به صفحه پروفایلتان در مجله پیوند دهید. دفتر مجله و به صورت ویژه سردبیران برای آشنایی با نویسندگان و کسانی که مقاله خود را به مجلات می فرستند از این صفحه استفاده می کنند. توجه داشته باشید که داشتن صفحه در این سایت به هیچ عنوان کافی نیست و لازم است کلیه سوابق علمی خود را در آن قرار دهید و اطلاعات همواره بروز باشد. 

اگر من هم یک سردبیر باشم برایم بسیار مهم است که سوابق نویسنده را داشته باشم و او و کارهایی که انجام داده است را مورد بررسی قرار دهم. 

نویسندگانی که رزومه خود را به انتشارات تایلور و فرنسیس می فرستند حتما باید در این صفحه عضو باشند در غیر این صورت مقاله آنها وارد پروسه داوری نمی شود. تصویر زیر صفحه اصلی سایت ارکید را نشان می دهد. 

 

 

ثبت نام در سایت ارکید

 

نویسنده: دکتر مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

Print
113 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
 • دکتر طالبی

  چاپ مقالات خود را به گروه قوی دانشيار سپردم و خوشبختانه جواب اعتماد عاقلانه ام را گرفتم. گروه دانشيار گروهی بسيار تخصصی و قوی و كاملا امانت دار است.همكاری من برای آينده مستدام است.

 • دکتر خرمدل

  بنده با موسسات زیادی همکاری داشته ام اما تیم دانشیار از لحاظ سرعت پاسخگویی، رعایت امانت و کیفیت علمی در ارائه خدمات بهترین است. دقت نظر شما در رعایت اصولی اخلاقی در نشر مقالات و کتب علمی نیز قابل ستایش است. شما یک تیم حرفه ای و البته قابل اعتماد هستید.

 • دکتر حیدری

  در طول فعالیت در زمینه چاپ کتاب و مقاله، ترجمه و نیز مشاوره در زمینه انتخاب ژورنا‌ل‌ها و چاپ مقالات علمی، با گروه‌های پژوهشی زیادی همکاری داشته ام. براساس تجربه و شناخت، دانشیار را کاملترین، به روزترین، و متعهدترین گروه پژوهشی می‌دانم.

 • دکتر طلایی

  در سال 1391 مقالات خود را به دانشیار سپردیم. مقالات ما در مجلات معتبر آی اس آی چاپ شد. طی این چند سال از خدمات دیگر دانشیار نیز بهره بردیم و همکاری ما تا به امروز ادامه دارد. گروه دانشیار را حرفه ای، صادق، دلسوز و متعهد دیدیم. گروهی که "قابل اعتماد" است.

درباره دانشیار

سال 1390 را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

عضویت در خبرنامه

دی ان ان