X

پست های ویژه دانشیار

در انتخاب مجله از پایگاه SCImagojr به چه مواردی باید توجه داشت؟

در انتخاب مجله از پایگاه SCImagojr به چه مواردی باید توجه داشت؟

تفاوت SCImagojr و Scopus

در دانشیار راهنما هستیم و به سوالات پژوهشگران پاسخ می دهیم. اگر یک سوال به دفعات پرسیده شود، در قالب یک پست آموزشی یا خبری به آن پاسخ می دهیم. دلیل نوشتن این پست نیز همین است، پاسخ دقیق به یک سوال و رفع شبهه برای پژوهشگران.

نمایه Scopus

پژوهشگران ما به Scopus دسترسی ندارند و برای انتخاب مجلات Scopus از سایت SCImagojr  استفاده می کنند. در این پست در خصوص نمایه SCImagojr  و Scopus توضیح می دهیم.

اکثر افراد براین تصور هستند که انتخاب مجله از SCImagojr یعنی انتخاب مجله از Scopus. تصور این است که مجلاتی که در SCImagojr نمایه می شوند در Scopus نیز نمایه شده اند. اما این تصور اشتباه است.

دسترسی به SCImagojr رایگان است و پژوهشگران بابت استفاده از این سایت هیچ گونه هزینه ای نمی پردازند. این دسترسی رایگان باعث گردیده افراد بسیاری جهت انتخاب مجله به آن مراجعه نمایند. اما باید توجه داشت که اطلاعات ارائه شده در این سایت بروز نیست. ممکن است مجله ای را انتخاب کنید و سپس متوجه شوید که مجله در Scopus نمایه نمی شود/سال پوشش نمایه تمام شده است. همچنین نمی توان به درستی اطلاعات ارائه شده در SCImagojr اطمینان داشت. توجه داشته باشید که سایت Scopus توصیه می کند که آخرین وضعیت مجلات از طریق امکان Browse sources در سایت اصلی بررسی شود و استفاده از سایت SCImagojr توصیه نمی شود.

As an author, if you would like to know if your published article will be included in Scopus, we urge you to take note of the following before submitting your work to a journal or conference.

 • Check the title list. First check the publicly available Scopus title list. If you don’t see the title, you can also look at “Browse sources” on the Scopus.com home page to see what titles are indexed.
 • Search in Scopus. Use a Scopus search for the name of the journal or conference and check if any current content is available to see if the title is indeed indexed.
 • Ask! When in doubt, send an email to the Scopus Helpdesk and one of our Customer Service representatives can let you know if that title is indexed (or is going to be indexed).

 

اطلاعات اشتباه

در زیر اطلاعات ارائه شده در خصوص مجله Kasetsart Journal - Social Sciences قابل مشاهده است. براساس اطلاعات ارائه شده این مجله از سال 2006 تا 2013 دارای نمایه بوده و گزارش استنادی آن تا سال 2014 ارزیابی شده است.

 

حال اطلاعات ارائه شده در تصویر فوق را با تصویر زیر مقایسه کنید. به سال پوشش نمایه توجه نمایید. این تفاوت تنها یکی از اشتباهات اطلاعات ارائه شده در این دو پایگاه است.

 

 

توجه داشته باشید که تمامی مجلاتی که در Scopus نمایه شده اند از سرور اصلی حذف نمی شوند. زمانی که می خواهید یک مقاله را به مجلات نمایه شده در Scopus ارسال نمایید از طریق سایت Scopus سال پوشش نمایه را بررسی نمایید..

نویسنده: مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

Print
3052 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
 • دکتر طالبی

  چاپ مقالات خود را به گروه قوی دانشيار سپردم و خوشبختانه جواب اعتماد عاقلانه ام را گرفتم. گروه دانشيار گروهی بسيار تخصصی و قوی و كاملا امانت دار است.همكاری من برای آينده مستدام است.

 • دکتر خرمدل

  بنده با موسسات زیادی همکاری داشته ام اما تیم دانشیار از لحاظ سرعت پاسخگویی، رعایت امانت و کیفیت علمی در ارائه خدمات بهترین است. دقت نظر شما در رعایت اصولی اخلاقی در نشر مقالات و کتب علمی نیز قابل ستایش است. شما یک تیم حرفه ای و البته قابل اعتماد هستید.

 • دکتر حیدری

  در طول فعالیت در زمینه چاپ کتاب و مقاله، ترجمه و نیز مشاوره در زمینه انتخاب ژورنا‌ل‌ها و چاپ مقالات علمی، با گروه‌های پژوهشی زیادی همکاری داشته ام. براساس تجربه و شناخت، دانشیار را کاملترین، به روزترین، و متعهدترین گروه پژوهشی می‌دانم.

 • دکتر طلایی

  در سال 1391 مقالات خود را به دانشیار سپردیم. مقالات ما در مجلات معتبر آی اس آی چاپ شد. طی این چند سال از خدمات دیگر دانشیار نیز بهره بردیم و همکاری ما تا به امروز ادامه دارد. گروه دانشیار را حرفه ای، صادق، دلسوز و متعهد دیدیم. گروهی که "قابل اعتماد" است.

درباره دانشیار

سال 1390 را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

عضویت در خبرنامه

دی ان ان