X

پست های ویژه دانشیار

master journal list چیست؟

master journal list چیست؟

مستر ژورنال لیست

میلیون های مجله در جهان وجود دارد اما فقط برخی از آنها ISI هستند. به عنوان مثال در رشته مهندسی عمران بیش از 10 هزار مجله در جهان وجود دارد اما فقط 137 مجله به عنوان مجلات ISI شناخته می شود. این مجلات WOS نیز خوانده می شوند. نام دیگر آنها JCR نیز است. فرق کوچکی هم با یکدیگر دارند که در ادامه توضیح خواهم داد.

هر مجله زمانی که برای نمایه شدن در پایگاه ISI درخواست می دهد باید ابتدا یک سری استانداردها را رعایت کرده باشد. به عنوان مثال:

 • حداقل باید 5 سال از فعالیت آن گذشته باشد.
 • به انگلیسی منتشر شود و یا حداقل عنوان و چکیده مقالات به انگلیسی باشد.
 • اعضای هیات تحریریه مجله از دانشگاه های مختلف جهان باشند.
 • و چند مورد دیگر

مجلات زمانی که برای نمایه شدن در ISI درخواست می دهند به صورت امتحانی در این پایگاه نمایه می شوند. این نمایه شدن موقت است و ممکن است مجله در صورتیکه نتواند استانداردهای لازم را کسب نماید از لیست کنار گذاشته شود.

سازمان ISI پایگاه های مختلفی دارد. مجلاتی که به تازگی در این پایگاه نمایه شده اند در بخش Emerging Sources Citation Index قرار می گیرند که در حال حاضر 8082 مجله در شاخه های مختلف علمی در این پایگاه نمایه می شده اند.

در صورتیکه مجلاتی که در این پایگاه نمایه می شوند بتوانند بررسی های سالانه استنادی که در قالب JCR منتشر می شود را با موفقیت طی کنند، ضریب تاثیر می گیرند و وارد یکی از دو پایگاه Science Citation Index Expanded و یا Social Sciences Citation Index می شوند که این پایگاه های به مجلات حوزه علوم و علوم اجتماعی اختصاص دارد. همچنین مجلات حوزه هنر و علوم انسانی نیز در پایگاه Arts & Humanities Citation Index نمایه می شوند.

Master Journal List چیست؟

مستر ژورنال لیست شامل تمامی مجلات 4 پایگاه فوق است و از طریق آدرس https://mjl.clarivate.com/home در دسترس می باشد. تصویر زیر متعلق به صفحه اول سایت مستر ژورنال لیست است.

master journal list چیست

JCR نیز در واقع شامل مجلاتی است که استناد های آنها بررسی می شود و ضریب تاثیر و یا ایمپکت فکتور به آنها اختصاص می یابد.

 WOS در حال حاضر تمامی مجلات 4 پایگاه فوق است.

چاپ مقالات پزشکی در دانشیار  چاپ مقاله توسط دانشیار  ترجمه تخصصی مقالات علمی  چاپ مقاله آی اس آی   نحوه پاسخ به داوران مجله آی اس آی

نویسنده: دکتر مجید عقلمند(مدیر دانشیار)

Print
242 رتبه بندی این مطلب:
3/0

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
 • دکتر طالبی

  چاپ مقالات خود را به گروه قوی دانشيار سپردم و خوشبختانه جواب اعتماد عاقلانه ام را گرفتم. گروه دانشيار گروهی بسيار تخصصی و قوی و كاملا امانت دار است.همكاری من برای آينده مستدام است.

 • دکتر خرمدل

  بنده با موسسات زیادی همکاری داشته ام اما تیم دانشیار از لحاظ سرعت پاسخگویی، رعایت امانت و کیفیت علمی در ارائه خدمات بهترین است. دقت نظر شما در رعایت اصولی اخلاقی در نشر مقالات و کتب علمی نیز قابل ستایش است. شما یک تیم حرفه ای و البته قابل اعتماد هستید.

 • دکتر حیدری

  در طول فعالیت در زمینه چاپ کتاب و مقاله، ترجمه و نیز مشاوره در زمینه انتخاب ژورنا‌ل‌ها و چاپ مقالات علمی، با گروه‌های پژوهشی زیادی همکاری داشته ام. براساس تجربه و شناخت، دانشیار را کاملترین، به روزترین، و متعهدترین گروه پژوهشی می‌دانم.

 • دکتر طلایی

  در سال 1391 مقالات خود را به دانشیار سپردیم. مقالات ما در مجلات معتبر آی اس آی چاپ شد. طی این چند سال از خدمات دیگر دانشیار نیز بهره بردیم و همکاری ما تا به امروز ادامه دارد. گروه دانشیار را حرفه ای، صادق، دلسوز و متعهد دیدیم. گروهی که "قابل اعتماد" است.

درباره دانشیار

سال 1390 را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

عضویت در خبرنامه

دی ان ان