X

پست های ویژه دانشیار

تحریم مقالات ایرانیان

تحریم مقالات ایرانیان

تحریم مقالات ایرانیان توسط مجلات ISI

 یکی از مقالاتی که چاپ آن به دانشیار سپرده شده بود از یکی از مجله ISI بدلیل تحریم های آمریکا رد شد. بعد از مکاتبه با دفتر مجله ایمیل زیر دریافت شد و مقاله وارد پروسه داوری شد و در حال حاضر در مرحله داوری است و منتظر پاسخ داوران هستیم.

تحریم مقالات ایرانیان توسط مجلات ISI

یکی از مواردی که باید به هنگام وقوع چنین مسائلی در نظر گرفته شود ارتباط خوب با دفتر مجله است. شما باید همه موارد را به صورت شفاف توضیح دهید. تا دفتر مجله نیز بتوانید درخصوص مقاله  شما تصمیم بگیرد.

پیشنهاد می شود در موارد مشابه در پاسخ به دفتر مجله موارد زیر را در نظر بگیرید:

 1. حتما به مرتبط نبودن مقاله با دولت جمهوری اسلامی ایران و هر گونه ارگان و سازمان خصوصی و یا دولتی اشاره نمایید.
 2. به نوع مقاله و اینکه مربوط به تحقیق دوره فوق لیسانس و یا دکتری است اشاره نمایید.
 3. توضیحات لازم را درخصوص دانشجو بودن و شرط دانشگاه جهت فارغ التحصیلی را با سردبیر در میان بگذارید.
 4. معمولا دانشجویان ایرانی هیچ گونه کمک هزینه تحصیلی و بورس دریافت نمی کنند و وابسته به هیچ ارگان و سازمانی نیستند. این مورد به روشنی باید بیان شود.
 5. توضیح دهید که برای انجام تحقیق هیچگونه کمک هزینه ای دریافت نکرده اید و تحقیق با بودجه شخصی انجام شده است.
 6. اگر مقاله شما دارای نویسنده همکار است به روشنی نقش هر یک از نویسندگان را توضیح دهید. به عنوان مثال توضیح دهید که نویسنده دوم استاد راهنما و یا مشاور من است و یا در تحقیقات بخش آمار؛ آنالیز و یا نتیجه گیری توسط ایشان انجام شده است و یا موارد مشابه دیگر.
 7. مورد بسیار مهم دیگر تضاد در منافع و یا conflict of interestاست. هر مجله سیاست ها خاص خود را در اینخصوص دنبال می کند. لازم است قبل از پاسخ گویی از سیاست های مجله اطلاع پیدا کنید تا به این صورت پاسخی اشتباه به مجله نفرستید.  پس ابتدا بخش راهنمای نویسندگان را به دقت مطالعه نمایید و سپس به این بخش پاسخ دهید.

تحریم های دولت آمریکا علیه کشور ما بسیار جدی هستند و درصورتیکه مجلات مقاله ای را چاپ نمایند که به نوعی به سازمانی در ایران مرتبط باشد متحمل جریمه سنگینی می شوند. به همین خاطر مجلات را درک کنید و پاسخ سردبیر را با جمله "از ایمیل شما متشکرم و بخاطر نگرانی ای که درخصوص مقالات ارسال شده از ایران دارید شما را درک می کنم" شروع کنید.

اگر هم مشکلی در هریکی از موارد فوق داشتید با ما تماس بگیرید.

 

پست های محرمانه دانشیار 

 

نویسنده: دکتر مجید عقلمند (مدیر دانشیار)

Print
392 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
 • دکتر طالبی

  چاپ مقالات خود را به گروه قوی دانشيار سپردم و خوشبختانه جواب اعتماد عاقلانه ام را گرفتم. گروه دانشيار گروهی بسيار تخصصی و قوی و كاملا امانت دار است.همكاری من برای آينده مستدام است.

 • دکتر خرمدل

  بنده با موسسات زیادی همکاری داشته ام اما تیم دانشیار از لحاظ سرعت پاسخگویی، رعایت امانت و کیفیت علمی در ارائه خدمات بهترین است. دقت نظر شما در رعایت اصولی اخلاقی در نشر مقالات و کتب علمی نیز قابل ستایش است. شما یک تیم حرفه ای و البته قابل اعتماد هستید.

 • دکتر حیدری

  در طول فعالیت در زمینه چاپ کتاب و مقاله، ترجمه و نیز مشاوره در زمینه انتخاب ژورنا‌ل‌ها و چاپ مقالات علمی، با گروه‌های پژوهشی زیادی همکاری داشته ام. براساس تجربه و شناخت، دانشیار را کاملترین، به روزترین، و متعهدترین گروه پژوهشی می‌دانم.

 • دکتر طلایی

  در سال 1391 مقالات خود را به دانشیار سپردیم. مقالات ما در مجلات معتبر آی اس آی چاپ شد. طی این چند سال از خدمات دیگر دانشیار نیز بهره بردیم و همکاری ما تا به امروز ادامه دارد. گروه دانشیار را حرفه ای، صادق، دلسوز و متعهد دیدیم. گروهی که "قابل اعتماد" است.

درباره دانشیار

سال 1390 را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

عضویت در خبرنامه

دی ان ان