X

پست های ویژه دانشیار

توسعه رشته های مجازی در دانشگاه پيام نور
Dr. Majid Aghlmand

توسعه رشته های مجازی در دانشگاه پيام نور

رئيس دانشگاه پيام نور گفت: دانشگاه پيام نور  با كمبود دانشجو  در دوره هاي حضوري مواجه است لذا توسعه رشته هاي مجازي در اين دانشگاه بويژه در تحصيلات تكميلي يك ضرورت است.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، دكتر علي اصغر رستمي ابو سعيدي در ديدار وزير علوم با مسئولان اين دانشگاه گفت: تعداد دانشجويان دانشگاه پيام نور  نسبت به دو سال گذشته 500هزار نفر كاهش يافته است و از يك ميليون و دويست هزار نفر در سال 1392 به 700هزار دانشجو در سال جاري رسيده است.
وي با تاكيد بر  ضرورت توسعه رشته هاي مجازي در دانشگاه پيام نور گفت: آموزش مجازي و غير حضوري ماموريت دانشگاه پيام نور  و ويژگي خاص اين دانشگاه است ولي ايجاد رشته هاي مجازي در دانشگاه هاي دولتي و غير دولتي موجب كاهش تعداد  دانشجويان اين رشته ها در دانشگاه پيام نور شده است كه اين روند بايد به تدريج اصلاح شود.
دكتر رستمي گفت: با توجه به اساسنامه دانشگاه پيام نور،  داشتن شاخص هاي لازم و استاندارد آموزش عالي، توانايي ها و امكانات فني و تخصصي موجود ، در خواست تاسيس رشته هاي تحصيلي ارشد و دكترا به صورت مجازي، به شوراي گسترش آموزش عالي ارسال و منتظر تصويب اين شورا است.
وي با اشاره به اينكه كاهش تعداد دانشجويان موجب كاهش شهريه ها و در آمد هاي اختصاصي اين دانشگاه شده است گفت: براي حل اين مشكل استفاده از ظرفيت واحدهاي خارج از كشور اين دانشگاه در دستور كار قرار گرفته و هم اكنون تهيه محتواي دروس به زبان هاي انگليسي، عربي و فرانسوي در حال انجام است.
دكتر رستمي گفت:آزمون هاي دانشگاه پيام نور كاملا محتوا محور، به صورت تمام الكترونيكي، متمركز  و با دقت فراوان انجام مي شود و اين كيفيت تحصيلي باعث شده تا دانشجويان اين دانشگاه در آزمون هاي مقاطع بالاتر و استخدامي موفقيت بيشتري داشته باشند.
  رئيس دانشگاه پيام نور اظهار داشت: با وجود كمبود اعتبارات مالي ، اين دانشگاه دستاوردهاي مختلفي داشته و بر اساس اعلام پايگاه استنادي جهان اسلام يكي از ده دانشگاه سطح اول كشور است.
وي گفت:  هم اكنون 4000 عضو هيئت علمي در دانشگاه پيام نور فعاليت آموزشي و پژوهشي دارند و اين دانشگاه با دارا بودن 37 مجله تخصصي و انتشار 3200 مقاله علمي در نمايه isiو 4800مقاله در ISC از دانشگاه هاي برتر كشور در حوزه پژوهش است.
دكتر رستمي ابوسعيدي در پايان با اشاره به وجود 420 طرح عمراني نيمه تمام در دانشگاه پيام نور خواهان مساعدت وزارت علوم براي تكميل اين طرح ها شد.

Print
2828 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
نظرات بسته شده است.

با تکمیل فرم زیر می توانید درخواست خود را به دانشیار ارسال نمایید. درخواست خود را به صورت کامل بنویسید. همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با دانشیار در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما

درباره دانشیار

سال 1388را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

دی ان ان