X

پست های ویژه دانشیار

مقاله ISI طراحی باغ شفابخش
DR. Majid Aghlmand

مقاله ISI طراحی باغ شفابخش

مقاله Investigation of Healing Garden Design Methods یکی از مقالات معتبر ISI در زمینه Healing Garden است.

این مقاله در مجله  Kastamonu Univ., Journal of Forestry Faculty به چاپ رسیده است که یکی از معتبر ترین مجلات این حوزه بشمار می رود که زیر نظر دانشگاه Kastamonu  ترکیه منتشر می شود. 

می توانید این مقاله را از بخش "فایل ها برای دانلود" در پایین صفحه دریافت نمایید. 


عنوان مقاله به فارسی: 
بررسی روشهای طراحی باغ شفابخش

عنوان مقاله به انگلیسی: 
Investigation of Healing Garden Design Methods

چکیده فارسی:
افزایش شهرنشینی علاوه بر سودی که می تواند برای ساکنان شهرها داشته باشد، مشکلاتی را نیز به همراه داشته است. علاوه بر مشکلات مرتبط با زندگی شهری برای شهروندان، تأثیر منفی بر سلامت فردی و جامعه نیز دارد. لازم است سیاستی برای کاهش این عوامل منفی در نظر گرفته شود. در سال‌های اخیر نتایجی که تأثیر محیط فیزیکی بر سلامت انسان را نشان می‌دهد، با رویکردی به نام «طراحی سلامت» همراه شده است. تأثیر این اقدام در معماری منظر در قالب «باغ شفابخش» مطرح شده است. طراحان این باغ ها سعی در طراحی مکان هایی با تکمیل عناصر طبیعی و مصنوعی دارند که تاثیرات مثبتی بر کاربران دارد و سلامت روحی و جسمی آنها را تامین می کند. امروزه طراحی باغ شفابخش یک موضوع تحقیقاتی نسبتاً جدید است که به طور مفصل مورد تحقیق قرار گرفته است. با این حال، مطالعات در این زمینه در خارج از کشور به سرعت افزایش یافته است. این تحقیق بر اساس اصول طراحی باغ های شفابخش در جهان است و نقش تحلیل و تحقیق را مشخص می کند. نتایج این مقاله نشان می دهد که بیشتر موارد جهانی باغ شفا مربوط به فضاهای درمانی و بیمارستان ها می باشد. اما نیاز به فضاهایی با کارکرد شفابخش در فضاهای عمومی شهرها نیز احساس می شود. به این ترتیب طراحی باغ ها باعث ارتباط نزدیک مردم با یکدیگر می شود و این امر منجر به تعامل بیشتر در زندگی روزمره می شود.

چکیده انگلیسی:

The witness, of the urbanization increase besides profits which it can have for the habitants in the cities has brought some problems. Besides the problems associated with urban life for citizens it also has a negative impact on individual and community health. It is obligatory that some policy be considered for reduce these negative agents. In the recent years the results which have evidenced the physical environment’s effect on human health are accompanied and caused to emerge of approach called “Health Design”. Influence of this action in the landscape architecture have been raised in forms of “Healing Garden”. The designers of these gardens attempt to design places with complementing the natural and artifical elements that has positive effects on users and supply them with mental and physical health. Today Healing Garden design is a relatively new research topic that is researched in detail. However, studies on this subject in abroad has increased rapidly.This research is based on the healing garden design principles in the world and it identifies the role of analysis and research. The results of this articles show that most of the global cases of the healing garden are related to the medical spaces and the hospitals. However, the need of spaces with the function of healing is felt in the public spaces of cities, too. In this way, designed the gardens causes close communıcation of people with each other so this will lead to more interaction in daily life.

 

طراحی باغ شفابخش

شیوه استناددهی:

Pouya, S., Bayramoğlu, E. L. İ. F., & Demİrel, Ö. N. E. R. (2015). Investigation of healing garden design methods. Kastamonu Üniversitesi Orman Fakültesi Dergisi, 15(1), 15-25.

Print
1877 رتبه بندی این مطلب:
5/0

فایل ها برای دانلود

نظرات بسته شده است.

با تکمیل فرم زیر می توانید درخواست خود را به دانشیار ارسال نمایید. درخواست خود را به صورت کامل بنویسید. همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با دانشیار در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما

درباره دانشیار

سال 1388را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

دی ان ان