X

پست های ویژه دانشیار

مقاله ISI فضای سبز و معلولین

مقاله ISI فضای سبز و معلولین

بررسی کودکان معلول در ترکیه با هدف نیاز آنها به فضای سبز

مقاله حاضر در پایگاه WOS موسسه ISI نمایه شده است. در صورتیکه پژوهشگران به این مقاله استناد دهند، اعتبار مقاله آنها بدلیل استناددهی به یک مقاله ISI معتبر افزایش پیدا می کند.  

فایل اصلی این مقاله از قسمت "فایل ها برای دانلود" در پایین همین صفحه به صورت رایگان قابل دریافت است.

عنوان مقاله: بررسی کودکان معلول در ترکیه با هدف نیاز آنها به فضای سبز

چکیده: با وجود اینکه تعداد قابل توجهی از جمعیت معلول در ترکیه وجود دارد، هیچ مطالعه جامعی در مورد ویژگی های اجتماعی-اقتصادی، مشکلات و انتظارات این جوامع وجود ندارد. طبق آمار وزارت آموزش و پرورش، 1 میلیون و 100 هزار کودک معلول 1 تا 4 ساله وجود دارد. 45 هزار با اختلال بینایی. هدف اصلی این مطالعه بررسی وضعیت این گروه از کودکان و بررسی شرایط آنها می باشد. همه کودکان، از جمله کودکان معلول، حق بازی، تفریح و شرکت در فعالیت های تفریحی را دارند که برای رشد آنها مهم است. در این مقاله سعی شده است ویژگی های کودکان معلول، نیازها و شرایط آنها در ترکیه بررسی شود. با توجه به تمامی داده‌های آماری و تحلیل‌ها، این مقاله تلاش می‌کند تا تصویری روشن از این میزان جمعیت را برای طراحان، برنامه‌ریزان شهری، مدرسان و سایر کارشناسانی که می‌خواهند برای خود در ترکیه اقدامی انجام دهند، ارائه دهد. در نهایت، بر نیاز مبرم به مناطق سبز خاص برای آن جوامع تأکید می کند تا آنها بتوانند به اندازه سایر افراد عادی در فضای سبز رایگان لذت ببرند و سرگرم شوند.

مقاله علمی کودکان معلول و فضای سبز

عنوان انگلیسی مقاله: Evaluation of Disabled Children in Turkey with the Aim of Their Needs to Green Space

عنوان مجله: The Journal of Environmental Protection and Ecology

نوع مجله: ISI دارای ضریب تاثیر

شیوه استناددهی صحیح:


P. SAFAK, S. POUYA: Evaluation of Disabled Children in Turkey with the Aim of Their Needs to Green Space. Journal of Environmental Protection and Ecology, 17 (4), 1575 (2016).

Print
1479 رتبه بندی این مطلب:
5/0

فایل ها برای دانلود

نظرات بسته شده است.

با تکمیل فرم زیر می توانید درخواست خود را به دانشیار ارسال نمایید. درخواست خود را به صورت کامل بنویسید. همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با دانشیار در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما

درباره دانشیار

سال 1388را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

دی ان ان