X
خدمات دانشیار ترجمه تخصصی

ترجمه تخصصی

ترجمه تخصصی مقاله و کتاب

مقالات علمی، متن ساده ای ندارند که با ترجمه ای معمولی قابل ارائه به جامعه علمی باشند. یک مقاله علمی باید خوب و عالی نوشته شده باشد. اطلاعات ارائه شده در بخش های مختلف یکپارچه باشد و ترتیب منطقی ارائه پژوهش در آن حفظ شود. سپس توسط متخصصی در حوزه زبان انگلیسی به صورت حرفه ای ترجمه شود. ترجمه انگلیسی باید بگونه ای انجام شود که خوانندگان در فهم و برداشت مفاهیم ارائه شده با مشکل مواجه نشوند. مهم تر از خوانندگان، داورانی هستند که در مرحله اول مقاله شما را می خوانند. نگارش انگلیسی و شیوه ارائه مطالب بسیار مهم است و این نکته ای است که داوران به آن توجه دارند.

پیشنهاد ما این است که ترجمه مقالات خود را به دانشیار بسپارید، زیرا مقالات علمی تنها در دانشیار، توسط متخصص با مدرک دکتری زبان انگلیسی ترجمه می شوند. تمامی متخصصین ما سابقه پژوهشی دارند و این باعث گردیده مقالاتی که توسط آنها ترجمه می شود، دارای بالاترین کیفیت یک سند ترجمه شده باشد.

تجربه دانشیار
در طی چند سالی که از ارائه خدمات ترجمه تخصصی می گذرد با ضعف های مقالات پژوهشگران آشنا شدیم. در بسیاری از موارد مقالات فارسی‌ای که به دانشیار ارسال می گردد، دارای ضعف های بسیاری در متن اولیه (متن فارسی) است. نویسنده در ارائه مطالب به زبان مادری (فارسی) نیز مشکل دارد و حال می خواهد متن ضعیف خود را به انگلیسی نیز برگرداند و به مجلات تخصصی انگلیسی زبان بفرستد. در اینگونه موارد ما راهنما خواهیم بود و تمامی تصحیحات لازم در دانشیار قابل انجام است.

به عنوان مثال پاراگراف زیر بخشی از مقدمه‌ی مقاله ای علمی است که جهت ترجمه تخصصی به دانشیار سپرده شده است. نویسنده می خواهد این مقاله را به مجله ای با ضریب تاثیر 2.34 ارسال نماید. متن مقاله دارای ایرادات بسیاری است اما یک مورد جهت توضیح بیشتر ارائه می گردد. متن انتخاب شده‌ی زیر به صورت علمی/آکادمیک نوشته نشده است. مواردی که با رنگ قرمز مشخص شده است، اضافی است و باید حذف گردد.

"مديريت آب در ايران : چه چيز موجب بحران فزاينده در ايران شد؟ عنوان مقاله استاد و پژوهشگر ايراني مرکز سياست محيط زيست دانشگاه سلطنتي لندن و يکي از جوان¬ترين و سرشناس متخصصين امروز مديريت منابع آب در دنيا، که نشانه هاي اساسي وجود بحراني عميق در ايران را در سه عامل مهم به عنوان ريشه هاي اصلي بحران نام ميبرد. 1-رشد سريع جمعيت و پراکندگي نامناسب آن 2- کشاورزي نا کارآمد و کم بازده به عنوان دومين عامل بحران 3- سوء مديريت و عطش بيش از حد توسعه در بخش کشاورزي"

پاراگراف بالا توسط دانشیار ویرایش شد. متن زیر نتیجه ویرایش این پاراگراف است.

رشد سريع جمعيت و پراکندگي نامناسب آن، کشاورزی ناکارآمد و کم بازده، سوء مديريت و توسعه بیش از حد در بخش کشاورزی، سه عامل مهم بحران آب در ایران محسوب می گردد (مدنی، 1393).

آنچه که در بالا توضیح داده شد، فقط یکی از ایرادات مقالات ارسال شده به دانشیار بود. در بخش آموزش وب سایت دانشیار تمامی ایرادات به صورت کامل توضیح داده شده است. همچنین مجموعه ای از راهنماهای کاربردی نیز تهیه شده که جهت رفع ایرادات کاربرد دارد. خواندن این راهنماها به شما توصیه می شود.

درصورتیکه می خواهید ترجمه‌ی مقاله‌ی خود را به دانشیار بسپارید، ابتدا اطلاعات ارائه شده در وب سایت را مطالعه نمایید و یا با دانشیار تماس بگیرید. سپس:

 • گام اول: ارسال مقاله در فرمت فایل وورد (doc or docx) به ایمیل دانشیار( info@danrc.com).
 • گام دوم: درخواست شما بررسی می شود.
 • گام سوم: براساس نوع درخواست پیش فاکتور خدمات صادر می گردد. پیش فاکتور شامل هزینه انجام ترجمه و تاریخ تحویل است.
 • گام چهارم: واریز هزینه ترجمه(بصورت کامل) بحساب بانکی دانشیار و ارسال شماره ردیابی/پیگیری سند واریز.
 • گام پنجم: تایید واریز مبلغ از سوی دانشیار و اعلام شروع ترجمه.
 • گام ششم: مقاله‌ی ترجمه شده در مهلت و تاریخ تعیین شده تحویل داده خواهد شد.

توضیحات بیشتر:

 • در تمامی مکاتباتی که با دانشیار دارید، اطلاعات تماس خود را در ایمیل ذکر نمایید.
 • کلیه ایمیل های دریافتی در مدت 24 تا 72 ساعت  پاسخ داده می شود. لطفا در طی این مدت از ارسال ایمیل مجدد خودداری نمایید.
 • تنها در صورت گذشت 72 ساعت از ارسال ایمیل، مجاز به تکرار درخواست می باشید.
 • درصورتیکه نیاز به دریافت پاسخ فوری دارید، در عنوان ایمیل از عبارت "نیاز به پاسخ فوری" استفاده نمایید.
 • هزینه ترجمه مقالات علمی در ابتدا و قبل از ترجمه دریافت می گردد.
 • هزینه ترجمه به ازای هر کلمه محاسبه می شود.
 • بررسی هزینه ترجمه توسط متخصص زبان انگلیسی و طی 12 ساعت انجام می شود.
 • در دانشیار 5 متخصص وظیفه ترجمه مقالات علمی را برعهده دارند. این عزیزان از اعضای هیات علمی رشته زبان انگلیسی هستند و دارای مرتبه استادیاری و دانشیاری می باشند.
 • در دانشیار مقالات علمی به صورت تضمینی ترجمه می شوند.
 • مقالاتی که توسط دانشیار ترجمه می شود به ویرایش انگلیسی نیاز ندارد.
 • تنها فایل وورد مقاله (doc و یا docx) را به دانشیار ارسال نمایید. فایل PDF قابل بررسی نیست.
 • در صورتیکه در مقاله تصویری وجود دارد که عباراتی در آن است که باید ترجمه شود، آن عبارت ها را بصورت جداگانه در زیر تصویر بنویسید.
 • می توانید مقاله کامل را جهت بررسی هزینه ترجمه به دانشیار ارسال نمایید. همچنین این امکان فراهم شده است که با بررسی بخشی از مقاله پیش فاکتور صادر گردد. به این منظور بخشی از مقاله را به دانشیار بفرستید. این بخش باید 1500 کلمه از مقاله باشد و شامل عنوان، چکیده و مقدمه است. همچنین تعداد کلمات مقاله کامل را بدون در نظر گرفتن بخش منابع برون متنی (منابع انتهای مقاله) بدست آورید و به دانشیار ارسال نمایید. با بررسی متن 1500 کلمه ای و با توجه به حجم مقاله ی کامل که از سوی شما اعلام شده است، پیش فاکتور صادر خواهد شد.  

سخن مدیر

دانشیار یک سایت اطلاع رسانی علمی است. در دانشیار اطلاعاتی تخصصی در زمینه علوم، تحقیقات و فناوری منتشر می شود. همچنین می توان دانشیار را یک سایت آموزشی نامید. زیرا در بخش آموزشی نیز سعی شده است با ارایه مطالب تخصصی، آموزش لازم به پژوهشگران داده شود. دانشیار سعی دارد اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازد. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و تلاش می کنیم یار دانش پژوهشگرانی باشیم که دانشیار ندارند. امید که به این خواسته برسیم و این آرمان محقق شود.

 •  در دانشیار همه کارها، همیشه، با در نظر گرفتن اخلاق پژوهش انجام می شود. دانشیار خود را ملزم به در نظر گرفتن، رعایت و اطاعت از قوانین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می داند. 

ترجمه تخصصی مقالات علمی

خدمات ترجمه تخصصی مقالات علمی از سال 1391 به مجموعه خدمات دانشیار اضافه شده است. کلیه متخصصین ترجمه دانشیار، دارای مدرک دکتری زبان انگلیسی هستند و در رزومه آنها حداقل 2 مقاله ISI وجود دارد. آنها به شیوه نگارش مقالات علمی آشنا هستند و این باعث گردیده که علاوه بر ترجمه، ویرایش را نیز انجام دهند.
در ابتدا مترجمین به عنوان یک داور مقاله را مورد ارزیابی قرار می دهند و سپس کار ترجمه آغاز می شود. در بخش ترجمه، شیوه نگارش مقاله نیز بررسی می شود و در مواردی که شیوه صحیح استناد رعایت نشده باشد، تصحیحات قابل انجام است.

 • مقالاتی که در دانشیار ترجمه می شود به ویرایش انگلیسی نیازی ندارد.

با تکمیل فرم زیر می توانید درخواست خود را به دانشیار ارسال نمایید. درخواست خود را به صورت کامل بنویسید. همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با دانشیار در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما

درباره دانشیار

سال 1388را می توان آغاز فعالیت گروه دانشیار در زمینه تحقیق و پژوهش دانست. ایجاد تغییر و شرایطی بهتر، قرار دادن پژوهشگران برمسیری آسان تر، آموزش، راهنمایی و مشاوره و حذف محدودیت‌ها، تحریم ها و هر آنچه مانعی جهت رشد علم ایجاد می کند، اهداف، آرمان و دلیلی است که باعث راه اندازی دانشیار شد. در دانشیار مشاور و راهنما هستیم و سعی داریم اطلاعات ارزشمندی را منتشر سازیم. اطلاعاتی که باعث تسریع پروسه تحقیق و پژوهش شود. خدمات تخصصی بسیاری در دانشیار ارائه می گردد. این خدمات به صورت ویژه به محققین، پژوهشگران و اعضای هیات علمی ارائه می شود.   ادامه مطلب

دی ان ان